Sürekli giyinenler dikkat! Dar kıyafetler giymenin sağlığınıza zararları

Dar pantolonlar, dar etekler, dar gömlekler...Modanın yönlendirmesi sayesinde sık sık giymeye başladığımız dar kıyafetlerin aslında sağlığınız için zararlı olabileceğini biliyor muydunuz? 

02 Mart 2018, Cuma 14:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kilo almanıza neden olur

Kilo almanıza neden olur

Midenize baskı uygulayacak ve bağırsaklarınızı sıkıştıracak dar kıyafetler metabolizma hızınızı düşürür. Bu da zaman içinde kilo almanıza sebep olacaktır. 

Hücre oksitlenmesine neden olur

Hücre oksitlenmesine neden olur

Dar kıyafetlerden kaynaklanan akciğerler ve soluk borusundaki basınç düzgün nefes almanızı engelleyebilir. Göğüs bölgenizdeki gaz alışverişi yeterli bir şekilde sağlanmadığında, hücrelerin oksitlenmesi hızlanabilir.

Selülitlerinizi çoğaltır

Selülitlerinizi çoğaltır

Dar kıyafetler selülit oluşturmaz. Ancak var olan selülitlerinizi arttırır ve göze daha çok görünecek şekilde belirginleştirir. 

Vajina mantarına sebep olur

Vajina mantarına sebep olur

Giysilerin vücuda çok yakın olması sıcaklık ve nem oranını arttırır. Genital bölgede, dar kıyafetler mantar ve bakterilerin oluşumunu çoğaltır. Bu, kötü koku veya maya enfeksiyonları gibi sorunlara neden olabilir.

Sindirim sıkıntısı yaratır

Sindirim sıkıntısı yaratır

Mide ve bağırsak gibi sindirim organlarını sıkıştıran dar kıyafetler sindirimi yavaşlatır. Geç sindirim gaz ve sancı gibi problemlere sebep olur. 

Kan dolaşımını engeller

Kan dolaşımını engeller

Kıyafetleriniz bacaklarınızı veya belinizi çok sıkı bir şekilde sardığında, kalbinizin kan dolaşımını sağlamak için daha fazla çalışması gerekir. Ayak ve bacaklarınızda, kan dolaşımı çok önemlidir çünkü ayaklarınızın şişmesini önler.

Sırt ağrısına neden olur

Sırt ağrısına neden olur

Dar kot veya herhangi bir sert kumaşlı kıyafet giydiğinizde kalçalarınızın sıkışır ve normalde desteklediği vücudun ağırlığını taşımakta zorluk çeker. Kol ve bacaklarınızın hareket özgürlüğü olmazsa, günü ağrı ve acı hissiyle bitirebilirsiniz.

Terlemeyi arttırır

Terlemeyi arttırır

Sürekli dar giyinmek koltuk altı, ayak ve genital bölgelerde aşırı terlemeye ve kötü koku oluşmasına sebep olur. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 1 haftada göbek eriten turp diyeti