Suriye çadırından Türk askerine yaylım ateşi

Kilis'te dün sınırın Suriye tarafında bulunan iki çadırda kalan Suriyeliler tarafından 40-50 el Kalaşnikof piyade tüfeği ile ateş açıldı, atılan mermilerden biri hareket halindeki askeri aracına isabet etti. Devriye tim personelinde herhangi bir yaralanma meydana gelmedi

04 Kasım 2013, Pazartesi 14:10
A A
Suriye çadırından Türk askerine yaylım ateşi

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Türkiye-Suriye hududu, 1’nci Hudut Alay Komutanlığı Öncü Hudut Karakolu (Kilis) sorumluluk sahasında, devriye görevini icra eden hudut unsurlarına, sınırın Suriye tarafında bulunan iki çadırda kalan Suriyeliler tarafından 40-50 el Kalaşnikof piyade tüfeği ile ateş açılmış, atılan mermilerden biri hareket halindeki Land Rover devriye aracına isabet etmiştir. Devriye tim personelinde herhangi bir yaralanma meydana gelmemiştir. Bu durum üzerine bölgeye bir adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç sevk edilerek, Suriyelilere misli ile karşılık verilmiş ve söz konusu şahıslar Suriye istikametinde geri bölgeye kaçmıştır. Hudut unsurları bölgede gözetleme ve devriye faaliyetlerine devam etmektedirler."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.