Suriye'de rehin alınan Türk askerlerinden birinin yaralı olduğu iddia edildi

Suriye'de rehin alınan Türk askerlerinden birinin yaralı olduğu iddia edildi

Suriye'nin El Bab bölgesi yakınlarında kaçırılan özel kuvvetlere bağlı iki Türk astsubaydan biri olay sırasında yaralandığı iddia edildi. Yanlarındaki tercümanla birlikte askerlerin Rakka'ya götürüldüğü tahmin ediliyor

01 Aralık 2016, Perşembe 13:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
El Bâb yakınlarında iki Türk askeri ve yanlarında bulunan Suriyeli bir Türkmen tercümanın kaçırılması sonrası bölgede operasyonlar hız kazandı. ÖSO komutanları ve TSK'ya bağlı özel kuvvetler dün akşam saatlerinde Kufeyir'deki üste toplantıdaydı.
 

İKİ ASTSUBAY TÜRKMEN TERCÜMANLA BİRLİKTE KAÇIRILDI


Al Jazeera'nin bölgedeki kaynaklardan aldığı bilgiye göre El Bâb'ın yaklaşık 3 kilometre kuzeybatısında bulunan Kufeyir tepesinde konuşlanan özel kuvvetlere bağlı çavuş rütbesindeki iki astsubay, yanlarında Türkmen tercümanla birlikte Dâna bölgesine doğru arabayla yola çıktı. Kufeyir tepesiyle Dâna'nın arası yaklaşık bir buçuk kilometre. Özel kuvvetlere bağlı askerler bölgede sıklıkla keşif için arabayla gidiş geliş yapıyor. Dâna çevresinde DEAŞ'le çatışmalar sürüyor.
 

DEAŞ PUSU KURDU


El Bâb'dan gelen DEAŞ mensupları, Kufeyir-Dâna arasındaki yola gelerek Çarşamba sabaha karşı saklandı. Gün içinde yoldan geçen iki asker ve bir tercümana pusu kurarak kaçırdı. Aynı kaynaktan verilen bilgiye göre DEAŞ mensupları arabayı durdurmak için ateş etti, bu sırada Türk askerlerden biri yaralandı. Askerin yaralı olarak kaçırıldığı bilinse de son durumuyla ilgili bilgi yok. Kaçırılan iki astsubay ve tercümanın Rakka'ya götürüldüğü tahmin ediliyor.
 

KÜFEYİR TEPESİ'NDE 100 ÖZEL KUVVET ASKERİ KONUŞLU


Özel kuvvetlere bağlı yaklaşık 100 askerin konuşlandığı Kufeyir tepesi, Hazvan köyüne bağlı ve sivillerden tamamen arındırılmış durumda.
 

4 TÜRK ASKERİ ŞEHİT OLMUŞTU


24 Kasım'da Suriye rejimine ait jetler de Kufeyir bölgesine hava saldırısı yapmış, dört Türk askeri şehit olmuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar