Suriye sınırına askeri yığınak

Nusaybin ile Suriye'nin Kamışlı kenti arasında kalan sınıra TSK tarafından devasa hendikler kazılmaya başlandı. Ayrıca, Şırnak sınırına uzun menzilli obüs topları ve tanklar sevk edildi

27 Şubat 2015, Cuma 16:52
A A
Suriye sınırına askeri yığınak
Mardin’in Nusaybin ilçesi ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasındaki mayınlı alana Türk askerleri tarafından hendek kazılmaya başlandı. Bir kamyonun rahatlıkla manevra yapabileceği genişlikteki hendeklerin derinliği ise iki metre.
 
Suriye’nin Kamışlı kentinin hemen karşısında bulunan Nusaybin ilçesinde, kaçak geçişleri önlemek için ’güvenlik’ gerekçesiyle sınıra iş makineleri ile hendek kazılmaya başlandı.
 
Hendek kazma çalışmaları Nusaybin ile Kızıltepe ilçeleri arasındaki bazı kesimleri mayınlı olan bölgede sürüyor.
 
 
Genişliği üç metre, derinliği de iki metre olduğu belirtilen hendeği kazma çalışmaları iki iş makinesi ile devam ederken, 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kenan Dalbaşar Kışlası’nda görevli askerlerin de güvenlik önlemleri aldığı görüldü.
 
Öte yandan Nusaybin’den Şırnak sınırına, bir uzun menzilli obüs topu ile bir Karayel tankı gönderildi. Bugün sabah saatlerinde, Kızıltepe yönünden gelen askeri TIR’lar üzerinde bulunan uzun menzilli bir obüs topu ve bir Karayel tankı, İpek Yolu’ndan geçerek Cizre ilçesine doğru gitti. Askeri top ve tankı taşıyan TIR’ların güvenliği, iki askeri zırhlı Kobra aracı tarafından sağlandı.

ARINÇ: MARTTA IŞİD’E KARA OPERASYONU YAPILACAK
 
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün, A Haber’de yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: "Mart ayında IŞİD’e kapsamlı bir operasyon planlanıyor. IŞİD çok çılgınca eylemler de yapabilir, Türkiye’yi sorumlu da tutabilir. Bunları da hesap etmek lazım. Bir plan dahilinde sadece Başbakanımızın başlayın demesi ev direktifine bağlı bir konu olmasını 15 gün öncesinden bir ay öncesinden biliyoruz. Belki birkaç ay öncesinden bir saldırı olursa ne yapılacağı çok dakik hesaplarla yapılmıştır. Sadece uygulayın talimatı verildiğinde düğmeye basıldığında harekete geçme onların görevi olarak kalmıştı."
 
DHA-AHMET AKKUŞ

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum'da yunusların geçiş dansı