Suriye üstünde dikkat çeken detay

Suriye üstünde dikkat çeken detay

Rus haber ajansı Interfax'ın haberine göre sivil uçaklardan Suriye hava sahasını kullanmamaları istendi. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı da (EUROCONTROL) 72 saat içerisinde havadan karaya füzelerin ve / veya seyir (cruise) füzelerinin ateşlenebileceği uyarısını yaptı

11 Nisan 2018, Çarşamba 02:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Suriye’de Esad rejiminin kuşatması altındaki başkent Şam yakınlarındaki Duma'ya hafta sonu düzenlediği hava saldırısında kimyasal silah kullanıldığı şüphesinin yol açtığı gerilimin ardından bölgede sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın askeri müdahale sinyalinin ardından İnterfax haber ajansı sivil uçaklardan Suriye hava sahasını kullanmamaları istendi. 

Suriye hava sahasının sivil uçuşlara kapatıldığı iddiasının ardından flightradar24.com sitesinde dikkat çeken bir görüntü oluştu.
 

EUROCONTROL: 72 SAAT İÇİNDE FÜZELER ATEŞLENEBİLİR


Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) da Suriye'ye olası bir saldırı nedeniyle Doğu Akdeniz'de uçuş yapacak hava yolu şirketlerine güvenlik uyarısında bulundu.

Avrupa sahasındaki hava trafiğini yöneten Brüksel merkezli Eurocontrol dün yaptığı açıklamada, 72 saat içerisinde havadan karaya füzelerin ve / veya seyir (cruise) füzelerinin ateşlenebileceği ve radyo haberleşme ekipmanlarında kesinti yaşanabileceği uyarısını yaptı.

Hava yolu şirketleri, söz konusu ihtimalleri dikkate almaları konusunda uyarıldı.

Eurocontrol'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Gelecek 72 saat içinde Suriye'ye havadan karaya füzelerle ya da seyir füzeleriyle bir hava saldırısı düzenlenmesi ve aralıklı sinyal kesintilerinin yaşanması ihtimallerine karşılık olarak Doğu Akdeniz/Lefkoşa uçuş bölgesine uçuş gerçekleştirileceği zaman gerekli önlemler alınmalı."

Eurocontrol'ün internet sitesinde yayımlanan açıklamada uyarının kaynağı belirtilmedi.

Hürriyet / Habertürk

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER ABD salgının önüne geçemiyor! Koronavirüste acı bilanço