Suriye'de kaçırılan genç ölü bulundu

Suriye'de kaçırılan genç ölü bulundu

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin karşısında bulunan Suriye'nin Derbessiye kentinde, kaçırılan 22 yaşındaki Civan Katna adlı Kürt genci ölü bulundu

26 Mart 2012, Pazartesi 20:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Katna’nın cenazesi Derbessiye kentinde toprağa verilirken, cenaze töreni, Esat aleyhinde gösterilere dönüştü. Civan Katna’nın 5 ay önce kaçırıldıktan sonra ölü bulunan Kürt lider Mişhel Temo’nun yeğeni olduğu belirtildi.

Suriye’nin Derbessiye kentinde yaklaşık 1 hafta önce kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılan Civan Katna, dün ölü bulundu. Derbessiye kentinde bugün düzenlenen cenaze törenine katılan binlerce kişi, ellerinde Suriye ve bölgesel Kürt yönetimi bayrakları taşıdı.

Katna’nın evinin önünde düzenlenen törende saygı duruşu yapıldıktan sonra cenazesi omuzlarda, sloganlar eşliğinde mezarlığa kadar taşındı. Civan Katna toprağa verildikten sonra binlerce kişi, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad aleyhinde gösteri yaptı. Sık sık slogan atan göstericiler, Derbessiye kentinde de uzun süre bir yürüyüş yaptı.

Kaçırıldıktan sonra dün ölü bulunan Civan Katna’nın 5 ay önce Derbessiye kentinde kaçırıldıktan sonra ölü olarak bulunan Kürt Lider Mişhel Temo’nun yeğeni olduğu belirtildi.

NUSAYBİN (Mardin),(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER DSÖ: Kovid-19 aşısı için dünya en az 100 milyar dolar harcamalı