Suriye'deki katliamı İstanbul'da kutladılar

Lübnan televizyonunun iddiasına göre Türkiye sınırındaki İdlib'e bağlı Alevi köyü İştebrak'ı ele geçiren Nusra Cephesi üyeleri köyde katlim yaptı. Bu katliam İstanbul Fatih Camii'nde lokum dağıtılarak kutlandı!

29 Nisan 2015, Çarşamba 18:32
A A
Suriye'deki katliamı İstanbul'da kutladılar

3 gün önce Hatay sınırındaki İdlib'e bağlı Cisr eş-Şuğur kasabasını ele geçiren El Kaide'nin Suriye kolu olan ‘Nusra Cephesi’ öncülüğündeki grupların, nüfusun çoğunluğunu Alevilerin oluşturduğu İştebrak adlı köyde çok sayıda sivili öldürdüğü belirtiliyor.

Lübnan’dan yayın yapan El Meyadin televizyonu, kendilerine 'Fetih Ordusu' adını veren cihatçı grupların köyde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 35 sivili öldürdüğünü bildirdi. Bölgeden gelen ve henüz teyit edilemeyen bilgilere göre ise bu sayı daha fazla olabilir. Al Monitor'da yer alan habere göre, katliamın ardından köyde yaşayanlar komşu köy ve kasabalara kaçtı.

İSTANBUL'DA KATLİAM KUTLAMASI!

İstanbul, Fatih Camisi’nde ise Suriye’deki katliam lokum dağıtılarak kutlandı. Lokum kutusuna Alevi katliamının yapıldığı köy olan “Cisrel-Suğur zaferine” diye yazı asıp namazdan çıkanlara dağıttılar. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara tepki gösterildi.

Sıradaki haber yükleniyor...