Suriyeli genç kız tedavi olamayınca 350 kiloya çıktı

Halep'teki saldırılardan kaçarak bir yakını ile Hatay'a yerleşen 20 yaşındaki Fadiya Cemil Hamigo, aşırı kiloları yüzünden sıkıntılı günler yaşıyor. Obezite nedeniyle yürüyemeyen genç kız, tedavi olabilmek için yardım bekliyor

13 Aralık 2016, Salı 15:31
A A
Suriye'nin Halep kentindeki rejim saldırılarından ve çatışmalardan kaçarak Hatay'a sığınan 350 kilogram ağırlığındaki Suriyeli genç kız, yeniden yürüyebilmenin hayalini kuruyor.

7 yaşından itibaren kilo almaya başladığını belirten Fadiya Cemil Hamigo (20), bu sebeple çocukluğunu yaşayamadığını söyledi.

"SAVAŞ YÜZÜNDEN TEDAVİ OLAMADIM"

Suriye'de birçok kez doktora gittiklerini ancak sonuç alamadıklarını anlatan Hamigo, "Maddi durumumuz iyi olmadığı için ve ülkemde 6 yıldır süren iç savaş yüzünden düzenli bir şekilde tedavi olamadım. Şu an 20 yaşındayım ama 350 kilogram olmak beni çok üzüyor" dedi.

Hamigo, Halep'ten birlikte kaçmayı başardığı halasının yardımıyla hayatını sürdürebildiğini belirterek, "Şu an yürüyemiyorum. Sürekli oturduğum ve uzandığım için bacaklarımda ve sırtımda yaralar oluşuyor. Zaman zaman nefes darlığı da çekiyorum" ifadelerini kullandı.

Hamigo, daha fazla kilo almak istemediğini kendine uzanacak yardım eline ihtiyacı olduğunu söyledi.AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.