Survivor 2020 fişek gibi başladı: Favoriler, dikkat çekenler, yarışmacı analizleri

Survivor hayranları 7 aydır bu günü bekliyordu. Her yıl şubat ayının ikinci pazarı yeni sezona başlayan fenomen yarışma, bu sene de geleneği bozmadı ve 16 Şubat'ta yayına girdi. Hem de fişek gibi! Ersin Korkut'un deyimiyle 'zehir gibi'! Peki ilk bakışta kimler göze çarpıyor? İlk elenenler kim olur? Hangi takım daha güçlü? // Rüya Salik

19 Şubat 2020, Çarşamba 15:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Suvivor hem seyir zevki hem de yaz mevsiminin yaklaştığını müjdeleyen yayın tarihiyle hayranlarını her zaman ekrana kilitler. Bu sene de reyting rekorları kıracağından hiç şüphem yok. Ancak tek şartla... Daha çok ada yaşantısı izlemek istemiyor musunuz siz de? Her gün 2-3 oyun izlemek bir süre sonra sıkıcı olmuyor mu? Umarım Acun Medya ekibi de benim gibi düşünüyordur.

Önce ilk bölümden başlayalım... Malumunuz, her Survivor başında Acun Ilıcalı adaya aşırı cool bir giriş yapar. Kimi zaman özel jetle, kimi zaman helikopterle, kimi zaman fiyatı milyon dolarla ifade edilen araçlarla... Ilıcalı bu sene de geleneği bozmadı ve tıpkı kına gecesinde 3-4 kıyafet değiştiren heyecanlı kızlar gibi üç farklı araçla adaya ulaştı. Adeta bir GTA oyunundan fırlamış gibi... Başkası yapsa gösteriş meraklısı deriz ama söz konusu ailemizin 'Acun'u olunca sonsuz toleransımız devreye giriyor. Acun ne yapsa yakışıyor!

Bir Recep İvedik olarak Survivor Yasin

Bir Recep İvedik olarak Survivor Yasin

Yarışmacılar arasında ilk dikkat çeken isim, Yasin oldu. Daha önce MasterChef'ten tanıdığımız Yasin, belli ki Survivor'a gelmeden önce fenomen olan tüm yarışmacıları baştan sona iyice izlemiş ve bazılarından küçük parçaları alarak bir potpuri karakter ortaya çıkarmış. Bir bakıyorsunuz Turabi gibi atar gider yapıyor, bir bakıyorsunuz Taner Tolga Tarlacı gibi saçmalıyor. Hepsinden biraz biraz kopyala yapışır yapınca ortaya da yeni nesil bir Recep İvedik çıkıyor tabii. Her olayda Yasin var. Kavgayı çıkaran o, kendi çıkardığı kavgayı ayıran o, özür dileyen o, dedikodu yapan o... Gerçekten çok hızlı başladı. Ama bu yapaylıkla uzun ömürlü olmaz diye tahmin ediyorum.

Yürüyecek hali yok, Survivor'a gelmiş

Yürüyecek hali yok, Survivor'a gelmiş

Tuğba Melis Türk daha ilk günden seyirciye saç baş yoldurdu. Hem olmayan hızıyla, hem de o çıtkırıldım haliyle adaya zerre yakışmıyor. Atış yapılan minik torbayı bile iki eliyle zor kaldırıyor. Sanki havuz engeline değil de jakuziye giriyor. Belli ki kendisi de orada olmak istemiyor artık. Instagram'ını özlüyor, makyaj yapmak istiyor, selfie çekmek istiyor... Neyse ki bir eleme durumunda Ünlüler'den ilk onun şutlanacağı çok belli. Az kaldı Tuğba Melis, ha gayret!

Eski eş ve eski sevgili aynı takımda olur mu?

Eski eş ve eski sevgili aynı takımda olur mu?

Uğur Pektaş ve Mert Öcal'ın aynı ekipte izlemek magazin dünyası açısından tuhaf olacaktı. Uğur Pektaş'ın eski eşi ve çocuğunun annesi Gamze Özçelik, bir dönem Mert Öcal ile sevgiliydi çünkü. Tabii Uğur Pektaş diskalifiye olduğu için artık bunun bir önemi yok... Acaba diyorum; Uğur Pektaş sırf Mert Öcal ile aynı takımda olmamak için yarışmadan kendi isteğiyle ayrılmış olabilir mi? Ne konseye katıldı, ne yarışmalarda vardı ne de röportajını gördük... İnsan bi' düşünmüyor değil!

İlk haftanın oy sıralaması

İlk haftanın oy sıralaması

1- Cemal Can: Benim de favorim şimdilik Cemal Can. Neşesi, samimiyeti ve catwalk'uyla süper bir havası var. Üstelik parkurlarda da çok iyi. 

2- Ceyhun: Ceyhun'un kızının hikayesi dinleyen herkesi duygulandırdı ama bu konunun da bir noktada kapanması gerekiyor.. Eğer uzarsa farklı noktalara çekilebilir. Abimiz maalesef yarışmadaki başarısından değil, trajik öyküsündeki dramatik tondan topladı oyları. Ama bir yandan çok da iyi bir insan izlenimi veriyor bana.

3- Yasin: Çakma Recep İvedik, gerçeği kadar oy alamamış... Buna sevinmeli!

4- Burak: Biri Burak'a o kadar da yakışıklı olmadığını, hiç öyle kasıntı triplere girmesine gerek olmadığını söylemeli. Yarışmada güçlü değil, bir olayı yok. Güzel konuştuğu için 4 numarada.

5- Tayfun: Bu kadar yukarılarda yer almasını hiç beklemiyorum. Kötü bir yarışmacı değil ama 5 numaraya çıkacak kadar oyu nasıl alabildiğini de anlayamadım.

6- Nisa: Gizli favori! İleride iyice açılıp ortalığı yıkabilir. Ayrıca çok da akıllı ve sempatik bir kız.

7- Ardahan: Düzgün adam. Yasin'in hareketlerine tahammül edemeyen tek kişi gibi görünüyor. Bence Cemal Can ile ileride iyi bir ikili olabilirler.

8- Evrim: O kadar ağlayıp sızlaması pek işe yaramış gibi görünmüyor. Evrim'de bir tür kurnazlık seziyorum...

9- Fatma: Stilist Fatma bana pek sıcak gelmiyor. Şu ana kadarki en büyük başarısı, otlardan kafasına yaptığı taç oldu.

10- Meryem: Yarışmanın en hızlı kadınlarından biri. Ada yaşantısında daha çok kendini gösterse, biraz daha kendisini duyup izleyebilsek oyları artabilir. İlk 5'te yer almalı.

11- Makbule (elendi)

Diğer detaylar

Diğer detaylar

- Survivor'da yıllardır kullanılan 'bayan yarışmacılar' kalıbı, bu sene 'kadın yarışmacılar'a evrilmiş... Bu tabii çok iyi bir gelişme. 

- Uğur Pektaş'ın yarışmaya devam edemeyeceği çok belliydi ama Şaziye'ye hem üzüldüm hem şaşırdım açıkçası. Neyse ki seneye tekrar katılma sözü aldı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (19 Şubat 2020)