Survivor Poyraz ve 'saygı' karmaşası: Poyraz'ın konsey davranışları saygılı mıydı?

Adada en ufak şeye 'Saygısızlık da saygısızlık!' deyip ortalığı ayağa kaldırdıktan sonra Poyraz'ın konsey hareketleri 'saygıdeğer' mi oluyor? Zaten kazanmışsın, Duygu'yu göndermişsin... Bu neyin tribi Poyraz? // Rüya Salik

03 Şubat 2021, Çarşamba 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geldiğinden beri bir türlü adaya uyum sağlayamayan Duygu, her zaman 'problem çıkaran insan' olarak etiketlendi. Yaşadığı tartışmalarda haklı olduğu yerler olsa da, sert mizacı yüzünden hep haksız duruma düştü. Performansı da iyi olmayıca, birdenbire göze batmaya ve 'acilen gitmesi gereken kişi' olarak algılanmaya başladı. Ama tüm bu yaşananlarda da tek suçlu Duygu değildi. 

Duygu'yu gönderen takım mı yoksa Poyraz mı?

Duygu'yu gönderen takım mı yoksa Poyraz mı?

Adaya sonradan gelen Duygu'nun, lideri Poyraz'a "Şov yapma" demesiyle aslında konu kapanmış oldu. Bu söz Poyraz'ı o kadar sinirlendirdi ki, 1 hafta boyunca herkesi Duygu'nun gitmesi konusunda işledi. Duygu da ona yardımcı olurcasına herkesle kavga etmeyi sürdürdü ve bir nevi kendi sonunu kendi hazırladı. Hanzade gibi kulis yapmayı bilmeyen, Aleyna gibi ağlayamayan Duygu, maalesef bu oyuna yenik düştü. Resmen paket oldu, üzerine kurdelesi bağlanıp elbirliğiyle Türkiye'ye postalandı. 


Hanzade ve Baran yine paçayı kurtardı

Hanzade ve Baran yine paçayı kurtardı

Bütün bunlar olurken Hanzade'nin 1 hafta daha adada kalmayı garantilemesine ne diyorsunuz? Bu kadar kötü performansa rağmen ada içi ilişkileri ve kulisleri çok iyi yöneten Hanzade, bakalım ne kadar dayanabilecek? Peki performansı kötü olmasına rağmen Baran neden yazılmıyor? Aslında bu sorunun cevabı da çok basit: Baran, hemşerilik kontenjanından Reşat'ın koruması altında. Fakat tuhaf davranışları ve gereksiz çıkışları yüzünden adadaki ömrünün pek de uzun olmayacağını öngörmek zor değil.


Sürpriz ikinci Dora, "Steven" deseydi...

Sürpriz ikinci Dora, "Steven" deseydi...

Bu hafta konseyin en büyük sürprizlerinden biri de Dora'nın ikinciliği oldu. Geldiğinden beri takım ona kafayı takmıştı. Ama Dora mobbing'lere pirim vermedi ve dik bir duruş sergileyip her zaman kendi kararlarını kendi aldı. Takımla hareket etmedi. Bu davranışları da ona ikinciği getirdi... Bugüne kadar kendi kararlarını veren, takımla hareket etmeyen Dora, keşke yine bu doğrultuda davranıp "Hanzade" deseydi. Survivor Panorama yorumcusu Hakan Hatipğlu'na göre Dora eğer Hanzade'nin adını verseyi en az 3 hafta daha ilk 2'de yer alırdı. Ama o kadar heyecanlandı ki, bence doğru düşünemedi. Alelacele ekibin görüşüne uyup Duygu'nın gitmesi yönünde adım atmayı tercih etti. Bir ara Steven'ın ismini vermeyi düşündü. Performansı yüksek olan Steven'ın bu sebeple oy aldığını ve elenmeyeceğini sanıyordu. Eğer Reşat yerine Steven deseydi, Steven gidecekti...  


Dora'nın ikinciliğine herkesten çok şaşıran ise tek bir isim vardı: Reşat... Poyraz'ı haftalardır geçemeyen Reşat ikincilikten çok ümitliydi ama olmadı. Kara haberi alınca enerjisi düştü. Zaten adada ne bir muhabbeti var, ne de parkuru. Acilen kendisini toparlayıp o enerjik, neşeli ve komik Reşat'ı ortaya çıkarmalı. Şu anki hali kimseye çekici gelmiyor.


Ayşe'nin çok eleştirilen konsey hareketleri

Ayşe'nin çok eleştirilen konsey hareketleri

Duygu'nun elenmesiyle çok rahatlayıp şöyle gönlünce bir 'oh' çeken Ayşe'nin, hemen akabinde Duygu'ya sarılıp "Ağlama" demesi, samimiyetsizliğin ne olduğunu anlatır nitelikteydi. Peki Poyraz'a ne demeli? Kalkıp arkaya kaçmalar, vedalaşmamak için türlü çeşit pozlara girmeler... Adada en ufak şeye "Saygısızlık da saygısızlık!" deyip ortalığı ayağa kaldırdıktan sonra böyle bir hareket yapması çok mu saygıdeğer bir davranış yani? Kimse ona Ayşe gibi kalk, sarıl, "Ah canım ağlama" falan de demiyor. Hiçbir şey yapmasa; sadece medeniyet ve insanlık namına elini uzatsa bile yeterdi. Zaten kazanmışsın, Duygu'yu göndermişsin... Bu neyin tribi?


Genel olarak Poyraz'ın hareketleri çok göze battı bu hafta. Sanki Duygu'ya eleme stratejisi yaptıklarını biz anlamıyormuşuz gibi, Poyraz'ın kendi kendisini yazdırdığını bilmiyormuşuz gibi konseyde kalkıp "Aman da Acun Bey çokk heyecanlıyım, gidebilirim" demesi çok gereksizdi. Poyraz'a şunu hatırlatmak isterim: Dünyada zeki olan tek kişi sen değilsin. Bizlerin de bir anlayış kapasitesi var. Neticede tüm bu yapılanlar hoş değil. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tardu Flordun’un yüzüne ne oldu?