Survivor Yunus Emre kimdir? Survivor Yunus Emre Karabacak'ın babası neden öldü?

Survivor 2021 Gönüllüler takımında mücadele eden Yunus Emre Karabacak, her kazandığı ödül sonrası, sevincini babasını anarak paylaşıyor. Yunus Emre Karabacak'ın babası kimdir? Reşit Karabacak ne zaman öldü? Reşit Karabacak’ın başarılarla dolu hayatına bakalım.

17 Mart 2021, Çarşamba 14:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
REŞİT KARABACAK KİMDİR?

REŞİT KARABACAK KİMDİR?

Reşit Karabacak, 5 Temmuz 1954 tarihinde Erzurum'da dünyaya geldi. Güreş sporuna 1973 yılında İzmir'de başladı. Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'nda birincilikleri ve Dünya Şampiyonası'nda dereceleri bulunmaktadır. Milli Takım antrenörlüğü de yaptı.


İlk şampiyonluğunu güreşe başladıktan bir yıl sonra serbest stilde Balkan birinciliği ile yakaladı. Ardından Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, ilerleyen zamanda sporu bıraktı.

REŞİT KARABACAK NEDEN ÖLDÜ?

REŞİT KARABACAK NEDEN ÖLDÜ?

Güreş Milli Takımı antrenörü olarak görev yapan Reşit Karabacak, geçen yıl corona virüse yakalandı. Daha sonra kalp krizi geçirdi. Usta sporcu 19 Kasım 2020 tarihinde hayata veda etti.

SURVİVOR YUNUS EMRE'NİN BABASI

SURVİVOR YUNUS EMRE'NİN BABASI

Survivor Yunus Emre'nin her başarısında andığı isim Reşit Karabacak, babasıdır. Yunus Emre de babası gibi başarılı bir sporcu... Erzurum doğumlu olan Yunus Emre, 11 Şubat 1990’da dünyaya geldi. 20 senedir güreş yapan başarılı sporcunun Türkiye’de dereceleri bulunuyor. Ayrıca Kırkpınar’da da 3 kez dereceye girdi.

YUNUS EMRE KİMDİR?

YUNUS EMRE KİMDİR?

Liseyi Atatürk Anadolu lisesi spor bölümünde okuyan Yunus Emre Karabacak, Balıkesir Üniversitesi BESYO antrenörlük bölümünden mezun. 2015’de üniversiteler arası Türkiye şampiyonluğu olan Yunus Emre Karabacak, Bursa Osmangazi spor kulübünde spor hayatına devam ediyor.

Survivor Yunus Emre’nin babası Reşit Karabacak Türk güreşinin önemli isimlerinden biri. 20 yıldır güreş yaptığını ifade eden Yunus Emre, yıldızlar ve gençler kategorisinde derece yapmasıyla biliyor. Ayrıca Yunus Emre, Kırkpınar'da da 3 kez derece yapmış isimler arasında yer alıyor.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burcu Kıratlı: Sinan, baba olmak için sabırsız ve heyecanlı