'Survivor'a katıldığım için çok pişmanım'

'Survivor'a katıldığım için çok pişmanım'

'Survivor Ünlüler-Gönüllüler 2' yarışmasından elenen Merve Büyüksaraç, adadan döndükten sonra ilk kez konuştu

27 Mayıs 2012, Pazar 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

'Survivor Ünlüler-Gönüllüler 2' yarışmasında Mustafa TopaloğIu'yI a kavga edince dikkatleri üzerine çekti Merve Büyüksaraç. Geçtiğimiz haftalarda yarışmadan elendi ve soluğu nişanlısıyla Paris'te aldı. İstanbul'a döner dönmez de ilk röportajını verdi. Büyüksaraç'la Survivor macerasını tüm detaylarıyla konuştuk...

'ŞÖHRETE İHTİYACIM YOKTU'

- Survivor'a giriş maceranızı en başından dinlemek istiyorum...

3 sene önce Show TV'den bir arkadaşımIa otururken Acun Ilıcalı yanımıza uğradı. O zaman Survivor'ı ünlülerle yapmayı düşünüyordu. "Böyle bir şey olsa gelir misin?" dedi. "İsterim ama üniversite okuyorum" cevabını vermiştim. Okulum bitince yeniden teklif geldi. Ben de kabul ettim"

-  Beni öldürseniz katılmam. Bir insan neden aç-susuz kalacağı bir ortamda olmak ister ki?

Bilmem, keyfi gitme kararı aldım. Doğada yaşamayı seviyorum. Oyunlarda da başarılıydım, güçlüydüm. İnsan istese de böyle bir şey yasayamaz diye düşündüm.

- Şöhret mi, para mı sizi cezbetti?

Özge Ulusoy'dan dinlemiştim, merak ediyordum. Şöhrete de ihtiyacım yoktu paraya da!

- Ama oraya katılmak için para aldınız değil mi?

Bu konuda konuşmamız yasak.

- Peki, Survivor'a nasıl hazırlandınız?

6 ay önceden ağır fitness yapmaya başladım. İyiki de yapmışım. Çünkü adada 60 kilo halter kaldırdım. Her gün 1 saat yüzdüm ya da koştum.

- Valizinizi nasıl hazırladınız?

Kıyafet götürmek yasak. Sadece 1 bikini, 2 şort ve 2 tişört götürebildik.

'NEREDE SENİN DELİKANLILIĞIN?'

- Issız bir adada olma duygusu nasıldı?

Adada mutluydum. KoIay adapte oldum. Barınağı ve yemekleri ben yaptım. Hiç ağlamadım. Yarış kazanmak zorundasın. Açlık çok sinir bozucu. Aç kalmamış bir insan o psikolojiyi bilemez. Bir gıdım yiyeceğe ihtiyacınız var. Protein alamadığımızdan hafıza kaybına uğramış gibiydik. Et ödülü olduğunda daha çok gayret ediyorduk.

- Sizi en çok ne zorladı?

Adada yaşamak en kol ayıydı. Yağmurda ıslandığında ateşe gidip kuruyorsun. Aç kaldığında unutmak için erken uyuyorsun. En zoru ne olduğunu bilmediğin insanlarla yaşamak. Ben çok düzümdür. Lafımı esirgemem. Yalana, haksızlığa tahammülüm yok. Karşımdakilerin gözüme baka baka yalan söylemelerine tahammül edemedim.

- Elenmenize çok şaşırdınız. Neden?

Beni rakip gördüler. Adalar birleşince oyunlar bireysel oluyor ve daha çok denge üzerine kuruluyor. Dengede en iyi isim bendim. 22 oyunun 17'sini ben kazandım. Son haftalarda Alp Kırşan, "Güçlü olanı elememiz lazım" diyordu. Survivor'ın mantığı bu! Herkes "Nihat' i yazacağım" dedi ama Alp'ler beni yazdılar. Mustafa Topaloğlu'na konseyde "Delikanlı diye peşimde dolaştın, nerede senin delikanlılığın?" dedim. Bir önceki hafta ben kendisini yazmadığım için "Çok delikanlısın" demişti bana. Ama bunların hiçbiri yayınlanmamış.

"HUZURU BOZAN TOPALOĞLUYDU"

- Mustafa Topaloğluyla neden anlaşamadınız?

Onunla fikir ayrılığı yaşamam çok normal. O bana hakaret etti. Ben sustum. Hatta kavganın sonucunda bana çok hakaret ettiği için Nihat beni korudu ama bunl arın hiçbiri yayınl anmamış.

- Neden yayınlanmadı?

Bilmiyorum, şoke oldum. Sonuçta büyük bir medya şirketi Acun Medya. Ben oraya giderken bu insanl arın doğru düzgün iş yapıp, adaletli davranacaklarını düşünmüştüm. Acun Medya'ya kırgınım. 25 dakikalık kavganın 3 dakikasını yayınlamışIar. Benim annem ve babam ODTÜ mezunu, ben oradaki tek üniversite mezunuydum. Hayatım boyunca kimseye saygısızlık yapmadım ama bir anda Türkiye'de saygısız biri oldum. Şimdi çıkarıp kavganın tamamını yayınlarlarsa kimin saygılı, kimin saygısız olduğu ortaya çıkar.

- Pişman olduğunuz bir şey var mı?

Survivor'a katıldığım için çok pişmanım. Ama her şeyi doğru yayınlasalardı mutlu olabilirdim.

- Orada huzuru kaçıran kimdi?

Mustafa TopaIoğIu'ydu. Göründüğü gibi babacan, sevecen değil. Şimdi herkes Alp'e şaşırıyor. Alp'in karakterini biz görüyorduk. Montajlarla en kötü insanı en iyi, en iyi insanı da en kötü gibi gösterebilirsiniz. Ben şaşırmıyorum.

 'NİHAT KAZANSIN'

- Almeda'yla çok yakındınız ama arkanızdan "Beni çok yönlendirdi" dedi...

 En güvendiğim insan oydu. Giderken sembolümü ona bıraktım. İzlerken "Allah Allah" diyorum. Ben her şeyi herkesin yüzüne söylerdim. Benim durumum şu; doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Sessiz kalan kazanıyor. Arkamdan konuştuysa da bir bildiği vardır. Benim onu yönlendirmem de söz konusu olamaz. Almeda, çok akıllı, her şeyin çok bilincinde olan biri.

- Favoriniz kim?

Nihat'ın kazanmasını isterim.

DOMATES YEMEYİ ÖZLEDİM

Adada en çok domates yemeyi özLediğini söyleyen Merve Büyüksaraç, dönüşte ilk içtiği şeyin viski olduğunu ifade ediyor: "Balık ve meyve dışında her şeyi yedim. Nedense en çok domates yemek istedim. Bir de bulgur piIavını özIedim. Çıkar çıkmaz viski içtim. Ertesi gün kendime sınırsız kahve keyfi çektim."

"EVLENİYORUM"

- Adadan ayrılır ayrılmaz sevgilinizle Paris'e mi gittiniz?

Nişanlımla gittim. Aslında o Dominik'e gelecekti ama vazgeçtik. Dönüş için Paris aktarmalı gelebiliyorduk. Ben de "Sen oraya gel " dedim. 3 gün tatil yaptık. İstanbul'a dönüp vaIiz değiştirdim ve İtalya'ya gittim.

- Nişanlınız Nurettin Kutlu'yla evlilik ne zaman?

3 yıldır birlikteyiz. Uzun süredir birlikte yaşıyoruz. Mutluyuz, mesuduz. Ağabeyim kasımda evleniyor. Ondan sonra da biz evleneceğiz.

"4 GÜNDE BİR JİLET VERİYORLARDI"

- Survivor'da kadın olmak nasıl bir şey? Zor mu?

Çok zor. Bikininiz ıslak kaIınca kadınsal hastaIıkIar yaşıyorsunuz. Orada sürekli ıslak bikiniyle gezmek sıkıntı oldu. Ben hiç üşütmedim ama kurumadım da... Kadınsal ihtiyaçlar konusunda ben rahattım. Epilasyonumu bitirdiğim için zorlanmadım. Genel kural gereği 4 günde bir kadınlara jilet veriliyordu. Bir de regl olduğunuzda ped veriyorlar.

Habertürk

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çağatay Ulusoy ile Duygu Sarışın aşkı bitti mi?