Susuz'a bin 500 kişilik ibadethane

Susuz'a bin 500 kişilik ibadethane

Susuz'a bin 500 kişilik ibadethane

30 Eylül 2019, Pazartesi 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- ANKARA'nın Yenimahalle ilçesi Susuz Mahallesi'nde bin 500 kişinin ibadet edebileceği Hacı Satılmış Efendi Cami’nin temeli, cami derneği tarafından Yenimahalle Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen törenle atıldı.
Temel atma törenine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle Müftüsü Sinan Kazancı, Hacı Satılmış Efendi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Demiröz, Dernek Başkanı Yalçın Güner ve yönetimi ile mahalle sakinleri katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra tören, Çakırlar Cami İmam Hatibi Ayhan Köse’nin Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Törende konuşan Başkan Yaşar, "Benim kitabımda kul hakkı yemek yok, insana insanca yaşamanın bilincini vermek, onlara yol göstermek, yoldaş olmak var. Okullarımıza nasıl yardım ediyor, mahallelerimize nasıl aile hekimliği binaları, taksi durakları, spor tesisleri, kültür merkezleri kazandırıyorsak ibadethane ihtiyacı olduğunda ona da destek olmaya devam edeceğiz. Bu camimizin açılışını da inşallah hep beraber yapacağız" dedi.
Hacı Satılmış Efendi Cami’nde, 3 bin 165 metrekare alan üzerine projelendirilen 885 metrekare kapalı alana sahip bin 500 kişi kapasiteli 2 minareli cami içerisinde lojman, kütüphane, İslam Sanatları bölümü, toplantı ve konferans salonu, Kuran-ı Kerim eğitimi derslikleri, öğretmen odaları, fuaye alanı, mutfak, kapalı otopark, şadırvan, yeşil alan ve sosyal donatılar yer alacak.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder