Suudi Arabistan'dan yeni Cemal Kaşıkçı açıklaması

Suudi Arabistan'dan yeni Cemal Kaşıkçı açıklaması

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr, Suudi Arabistan yönetiminin öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğunu bilmediklerini açıkladı

21 Ekim 2018, Pazar 18:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim günü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'na girmiş, kendisinde bir daha haber alınamamıştı. Suudi Arabistan yönetimi Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü doğrularken, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr, Kaşıkçı’nın nasıl öldürüldüğü ve cesedinin nerede olduğunu bilmediklerini açıkladı.

Bakan el-Cübeyr, Kaşıkçı’nın ölümünün “korkunç bir hata” olduğunu ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın olaydan haberinin olmadığını söyledi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" belirtilmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Trump'tan, okullar sonbaharda açılmalı çağrısı