Suudi Spor İdaresi izleyicilerden özür diledi

Suudi Arabistan Spor İdaresi, Cidde’de düzenlenen güreş müsabakasında kadınların 'uygunsuz' kıyafet giydiği ve erkek güreşçilerden birinin İran bayrağı açtığı video görüntülerinden ötürü izleyicilerden özür diledi

28 Nisan 2018, Cumartesi 23:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Amerikan Güreşi Federasyonu (WWE) tarafından, Kral Abdullah Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen müsabakaya ait görüntüler vatandaşların tepkisini çekti.

ÖZÜR DİLEDİ

ÖZÜR DİLEDİ

Sosyal paylaşım sitelerinde konuyla ilgili yorum ve eleştirilerin artması üzerine Spor İdaresi, izleyicilerden özür diledi. Spor İdaresinin Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu görüntülere karşı olunduğu ve toplumun değerleriyle çelişen tüm görüntülerin kaldırılacağı kaydedildi.

TEPKİ ÇEKTİ

TEPKİ ÇEKTİ

İran asıllı ABD’li güreşçilerden birisinin ringe gelirken İran bayrağı açması da tepki çekti.

Yerel basında ise Suudlu amatör güreşçilerden birinin söz konusu ABD’li güreşçiyi ringin dışına çıkardığına atıfta bulunularak, bunun aslında İran’ın güçsüzlüğünü gösteren sembolik bir görüntü olduğuna işaret edildi.

10 YILLIK ANLAŞMA

10 YILLIK ANLAŞMA

Suudi Arabistan Spor İdaresi Başkanı Turki bin Abdulmuhsin Al Şeyh, şubat ayı sonunda ülkede güreş müsabakaları düzenlenmesi için WWE ile 10 yıllık bir anlaşma imzalamıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İki liderden bir ilk! Salon karıştı...