Süzer Vakfı kuruldu

Süzer Grubu şirketleri ve Süzer Ailesi üyelerinin katkılarıyla kurulan Süzer Vakfı faaliyetlerine başladı

11 Ocak 2011, Salı 12:34
A A
Süzer Vakfı kuruldu

Süzer Ailesi, Süzer Grubu şirketleri ve yöneticilerinin katkılarıyla Süzer Vakfı kuruldu. Vakıf, ülkemizin sosyal ve kültürel gelişmesine katkıda bulunurken, aynı zamanda da toplumsal faydayı artıracak çalışmaları desteklemeyi hedefliyor. Süzer Grubu şirketleri bu amaç doğrultusunda her yıl kârlarının belirli bir yüzdesini Süzer Vakfı’na aktararak, hedeflenen çalışmaların gerçekleştirilmesine katkıda bulunacaklar.

Süzer Vakfı’nın öncelikli olarak hayata geçireceği çalışmalar arasında lisans ve yüksek lisans seviyesindeki öğrencilere karşılıksız eğitim bursları verilmesi yer alıyor. Vakıf, 2010-2011 eğitim yılında 100’ü lisans, 15’i ise yüksek lisans olmak üzere toplam 115 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor.

Süzer Vakfı’nın kurucuları arasında Süzer Grubu Onursal Başkanı Mustafa Süzer, Süzer Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sami Çakır, Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Serhan Süzer, Süzer Grubu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Baran Süzer’in yanı sıra Grup bünyesindeki Eksen Holding, Turkent ve Eko A.Ş. gibi şirketler de yer alıyor.

Süzer Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Mustafa Süzer, Vakfın kuruluşuna yönelik olarak şunları söyledi:

“Süzer Grubu olarak uzun yıllardır sosyal sorumluluk bilinciyle Türkiye’nin kültürel ve sosyal alanlarda gelişmesine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimizi tek bir çatı altında toplamak ve ülkemize daha faydalı olacak şekilde yapılandırmak hedefiyle Süzer Vakfı’nı kurduk. Öncelikli konularımızdan biri eğitim. Bu nedenle Süzer Vakfı olarak, lisans ve yüksek lisans eğitimi alan 115 öğrencimize karşılıksız burs sağlayacağız. Vakfımızın kültürel, sosyal ve eğitim alanındaki çalışmalarını genişleyerek devam ettirmeyi hedeflemekteyiz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sami Çakır adına bir lise yapımını da Vakıf kanalıyla gerçekleştireceğiz. Ayrıca daha önce Süzer Ailesi tarafından yaptırılan okul ve müzelerin yenilenmesi ve bakımı da Vakfımız tarafından yapılacak.”


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.