Tablolar İle Süslü Duvarlar

Bir evin dekorasyonu en ufak ayrıntısından en büyük ayrıntısına kadar  bir bütünlük belirtmelidir. Eğer bir evin dekorasyonu pasta ise o pastanın süsleri de dekorasyonda kullanılan aksesuarlardır. Ev aksesuarlarını seçmek, eve büyük eşyalar seçmek kadar hassasiyet gerektiren önemli işlerdir. Günümüzde  tabloların envai çeşidi vardır. Tabloların anlamları kadar manevi değerleri de çok önemlidir. Evde tablo asmak güzel bir seçimdir. Ancak kullanılan tablonun doğru bir tercih olması gerekir. İşte size dekorasyonlarınıza doğru tablo kullanmanızı sağlayacak ip uçları…

11 Nisan 2017, Salı 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fazlası Zarar Azı Yarar

Fazlası Zarar Azı Yarar

Dekorasyon belirlenirken aksesuarların kullanımda  fazlasından kaçınılmalıdır. Bu durum evinizi karmaşık, göz yorucu ve rahat hareket etmenizi engeller. Tablo kullanımı ise fazla kullanıldığında aşırı dikkat dağıtabilir. Her tablonun bir anlamı vardır. Bu bir fotoğrafta olsa bir manzara resmi de olsa bir mesaj içerir. Bu nedenle özellikle özel anlamlar yüklü tabloların fazla kullanıldığı duvarlarda anlam belirsizlikleri oluşur ve o tablolar teker teker anlamlarını yitirir. Bu olumsuz durumdan kaçınmak için tablo tercihlerinizde özel anlamlar yüklediğiniz tabloları tek başlarına duvar ortalarına yerleştirmelisiniz. Bu o tabloya verdiğiniz önemi gösterecektir.

Odaların Kullanım Amacına  Uygun Tablolar

Odaların Kullanım Amacına Uygun Tablolar

Tablo seçiminde önemli hassas noktalarından biri de o tablonun hangi odada bulunduğudur.  Yatak odalarınızda daha özel ve psikolojikmen rahat uyumanızı sağlayacak tablolar tercih etmelisiniz. salonlarınızda daha gösterişli, enerjik, mutfaklarınızda ise iştahınızı düzenleyecek tablolar  seçiminizde öncelikli olmalıdır. Bu nedenle tablolarınızı alırken, tablolar hakkında  iyi bir araştırma yapmalı ve yapılış amacını öğrenmenizde fayda vardır.

Dekorasyon Stillerinizin Amacını Vurgulayan Tablolar

Dekorasyon Stillerinizin Amacını Vurgulayan Tablolar

Hemen her dekorasyon stilinde tablo kullanımı olabilmektedir. Bu nedenle tabloları kullanırken evinizin dekorasyonunda belirlediğiniz stillere uyumlu olmalıdır. Bazı stillere örnek verecek olursak; klasik tarz salonlarda işlemeli veya oymalı çerçeveli tablolar tercih edebilirsiniz. Son yılların modası , 70’ li  yılların simgesi Loft Stilini; evinize yansıttığınız taktirde siyah beyaz resimlerden oluşan fotoğraflarınızdan tablolar yaparak evlerinizde dilediğiniz yerinde kullanabilirsiniz. Renkli, enerjik yapılı dekorasyon seçimlerinin bütünleşmiş ve modern olan Country stili ile cıvıl cıvıl çiçekli tabloları rahatlıkla duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

Tabloları Doğru Yerleştirmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tabloları Doğru Yerleştirmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir tabloyu seçmek kadar o tabloyu duvarlara doğru yerleştirmekte çok önemlidir. Duvar ölçünüze uygun ebatlarda tabloları seçmelisiniz. Duvarınız küçük ise uzun ince dikdörtgen tablolar, büyük ise geniş çerçeveli ve büyük tablolar ilk tercihiniz olmalı. Her zaman ışığı rahatlıkla alan ve genellikle pencerenin karşısındaki duvarlara tablolarınızı yerleştirmelisiniz. Böylelikle tablo içindeki renklerin daha net görülmesini sağlayacaksınız. Eğer odanız ışığı az alıyor ise tablolarınızın üstüne aplikler yerleştirerek hem şık bir görüntü elde edebilir hem de tablonuza verdiğiniz önemi vurgulayabilirsiniz. Her zaman tablodaki hakim renkler ve duvarınızdaki renk birbirini soğurmayan zıt renklerde olmalıdır. Siyah gri tonlarındaki bir tablo için beyaz gibi açık tonlarda duvarlar olması şarttır. Karmaşık desenli bir duvar kağıdınız var ise bu duvarlara tablo yerleştirmekten kaçınmalısınız.

Sahtecilikten Kaçının ve Özel Olun

Sahtecilikten Kaçının ve Özel Olun

Sanatın eşsizliğinden ötürü günümüzde bazı tablolar paha biçilemez değerdedir. Bu ve bu tablolar birçok sanatçı tarafından taklit edilmektedir. Ancak taklit edilen tablolar o tablonun özel mesajında kopukluk yaratacağı için anlamını yitirecektir. ?  

Eğer evinizde bir tablo kullanmak istiyorsanız sanata değer vererek sahte tablolar yerine maddi değeri düşük olan özel tablolara yönelmenizde fayda vardır. Bu seçim odalarınızı daha özel ve sıradışı yapacaktır.

Homify.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sebze doğrama teknikleri