Taburcu olan Prens Philip'in son görüntüsü şoke etti

16 Şubat'ta 'Kendimi iyi hissetmiyorum' deyince hastaneye kaldırılan İngiltere Kraliçesi 2 Elizabeth’in 99 yaşındaki eşi Prens Philip son dakika haberine göre taburcu edildi. Philip'in son görüntüsü görenleri şoke etti.

16 Mart 2021, Salı 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mart ayı başında kalp ameliyatı olan Kraliçe Elizabeth'in eşi Prens Philip, Londra'daki hastaneden taburcu edildi. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, 16 Şubat'ta başkent Londra'daki Kral 7. Edward Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.


Londra'taki hastanede toplam 28 gece geçiren 99 yaşındaki Prens Philip'in, bugün hastaneden ayrıldığı duyuruldu. Edinburgh Dükü, 3 Mart'ta Barts'ta önceden var olan kalp rahatsızlığı nedeniyle başarılı bir prosedür geçirdi.

Birkaç gün sonra iyileşmek ve tedavisine devam etmek için Kral VII.Edward Hastanesine döndü. Uluslararası haber ajansları Reuters ve Associated Press tarafından servis edilen görüntülerde, Prens Philip'in hayli yorgun olduğu gözlendi.

TEKERLEKLİ SANDALYEYLE GETİRİLDİ

TEKERLEKLİ SANDALYEYLE GETİRİLDİ

Prens Philip, Marylebone'daki Kral VII.Edward Hastanesinden bugün saat 10.30'da ayrıldı. Prens, bineceği araca tekerlekli sandalye ile getirildi.

Daha önce Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Doktorların, Prens Philip'in önceden var olan kalp rahatsızlığına ilişkin testler yapacağı da belirtilmişti.


HAZİRANDA 100 YAŞINDA

HAZİRANDA 100 YAŞINDA

Haziran ayında 100. doğum gününü kutlayacak olan Philip, bir ay boyunca görüşmediği Kraliçe ile bir araya gelmek için Windsor Kalesi'ne gitti. Yolculuk bir saatten kısa sürdü. Buckingham Sarayı'ndan konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor.

Prens Philip, 16 Şubat'ta Londra'daki Kral 7. Edward Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Kendisini iyi hissetmediği kaydedilen Prens Philip'in, doktorunun tavsiyesi üzerine tedbiren hastanede kalmasının istendiği belirtilmişti.


KORONAVİRÜS İDDİASI

KORONAVİRÜS İDDİASI

Rahatsızlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgisinin bulunmadığı açıklanan Prens Philip'in birkaç gün hastanede kalacağı duyurulmuştu.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Edinburgh Dükü'nün Prens Philip'in hastaneye kaldırılması ve burada bir ay geçirmesinin ardından sakinliğini korumuş ve Kraliyet görevlerini sürdürmüştü.

Kraliyet kaynakları, Philip'in moralinin yerinde olduğu ve Kraliçe'nin Windsor Kalesi'nde kaldığını eklemişti. 9 Ocak'ta kraliyet çifti ilk aşı dozlarını almıştı. Buckingham Sarayı, bağışıklığı artıran ve 12 hafta sonra yapılması gereken ikinci dozu alıp almadıklarını onaylamamıştı.


Polis memurları, bu yıl 100 yaşına giren Prens Philip'in şu anda tedavi gördüğü King Edward VII hastanesinin girişinde nöbet tuttu. Prens Philip'in, bundan yaklaşık bir yıl önce hastaneye kaldırılıp taburcu edildiğinde, objektife yakalanan bu görüntüsü herkesi şoke etmişti.


Resmi unvanı Edinburgh Dükü olan prens, o zaman da King Edward VII Hastanesi'ne yatmıştı. Hastaneden ayrılmadan önce hemşirelerle tokalaşarak teşekkür etmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... Kabusları olmuştu! Türk SİHA'larına karşı ‘yeni silah geliştiriyorlar’ iddiası…