Tabutla dans eden fenomen Benjamin Aidoo, Messi hayranıymış

Sosyal medyanın son haftalarda en çok rastlanan videosu şüphesiz tabutla dans eden takım elbiseli adamlar. Tabutla dans eden grubun lideri olan Benjamin Aidoo, ilk kez konuştu. Aidoo meğer Messi hayranıymış.

16 Nisan 2020, Perşembe 10:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ganalı cenaze dansçıları son dönemin en çok izlenilen ve kullanılan videosu. Viral olan cenaze dansı videolarnda tabutla dans eden kişilerden biri olan Benjamin Aidoo, İspanya'da yayın yapan Cadena Ser radyosuna konuştu. Aidoo, futbol hayranı olduğunu ve Lionel Messi'ye özel bir hayranlık besleğini söyledi.

Aidoo, "Messi'nin oyun stiline hayranım. Favori oyuncum o, çünkü asla bencil değil. Bence bu çok önemli. Futbolu hem izlemeyi hem oynamayı seviyorum, hobilerimden biri. Barcelona ve Messi'yi gerçekten çok beğeniyorum" dedi.

Tabutla dans ettikleri videonun nasıl bu kadar ünlü olduğuna da değinen Aidoo, dansın arkasındaki hikayeyi de anlattı:

Gana'da bu bir kültür. Bence ölümü kutlamalıyız. Neden mi? Çünkü bir kişi aramızdan ayrıldığında hayatı boyunca onun neler yaptığını hatırlamamız gerekir"


Gana'daki cenaze kültürüne göre insanlar dans ederek gömülüyor. Bu işi profesyonel olarak yapan insanlar bulunuyor. Profesyonel olarak yapan yaklaşık 100 kadar erkek ve kadın ise bu iş sayesine geçimini sağlıyor.

Yakınlarını kaybedenler dansçılar eşiğinde bir araya gelip dans ediyorlar.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mustafa Cengiz, Nihat Özdemir'den Serdar Tatlı'nın istifasını isteyecek