Tabuttan çıkıp yemek yaptı

Yerde hareketsiz yatarken bulununca cenaze hazırlıkları için tabuta konulan ve 5 gün boyunca 'ölü' sanılarak orada yatan 95 yaşındaki kadın, 6'ncı gün ayağa kalkıp yemek yaptı

01 Mart 2012, Perşembe 10:41
A A

Komşusu Chen Qingwang, evinde düşüp başını yaralamasından 2 hafta sonra Li Xiufeng'i hareketsiz bir şekilde yatarken bulduğunu ve öldüğünü sandığını söyledi.

Qingwang, "Yerinden kalkmıyordu, kalkması için zorlamama rağmen hiç kıpırdamıyordu, defalarca seslendim ama hiçbir tepki vermedi. Nefesini dinlemeye çalıştım nefes de almıyordu ama bedeni hala çok soğuk değildi" dedi.

95 yaşındaki kadının öldüğünü düşünen ailesi cenaze töreni için hazırlık yaparken, Çin geleneklerine göre ölen kadının tabutu ailesi ve arkadaşlarının görmesi için eve getirildi.

18 Şubat'ta tabuta yerleştirilen kadının, 24 Şubat'taki cenaze törenine kadar ziyaretçiler için evinde bekletilmesi gerekiyordu ancak cenaze töreninden 1 gün önce Qingwang, tabutun boş olduğunu farketti.

Büyük şaşkınlık yaşayan komşular ve ailesi tarafından aranan kadın evinin mutfağında yemek yaparken bulundu.

Xiufeng, "Uzun zamandır uyuyordum, uyanınca çok acıktım, birşeyler yemek istedim. Tabuttan çıkmak için kapağı birkaç kez itmeye çalıştım" dedi.

Sağlık yetkilileri tabutun evde birkaç gün bekletilme geleneği sayesinde kadının kurtulduğuna dikkat çekti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.