Tacize ceza olarak çıplak bıraktı

Tacize ceza olarak çıplak bıraktı

Konya'da oturan 44 yaşındaki K.K, resmi nikahsız yaşadığı 16 yaşındaki olan 1 çocuk annesi A.Ü'ye, tacizde bulunduğunu öne sürdüğü eski komşularını çıplak halde yola bıraktı

14 Ocak 2012, Cumartesi 11:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merkez Selçuklu ilçesi Kocatepe Mahallesi Oruç Sokak'ta dün 23.30'da meydana gelen olayda, daha önce Oruç Sokakta oturan, 2 sokak ileri taşınan A.Ü.’ye iddiaya göre, eski komşuları evli A.K. ve C.A., cep telefonuyla sürekli taciz edip, buluşmak istediğine dair mesaj gönderdi.

Yaklaşık 2 aydan bu yana gelen taciz mesajlarından sıkılan ve gerçek yaşının 21 olduğunu öne süren A.Ü.’de resmi nikahsız birlikte yaşadığı K.K.’ye durumu anlattı.

BİBER GAZIYLA ETKİSİZ HALE GETİRDİ

K.K., A.Ü.’den tacizcilerin telefonuna "Oruç Sokak’taki parkta bulaşalım" yazılı mesaj göndermesini istedi. A.Ü.’nün mesajını okuyan A.K. ve C.A., yazılan sokağa gittiklerinde karşısında K.K. ile arkadaşları 27 yaşındaki Y.S. ile Y.B.’yi gördü. K.K. ve arkadaşları 2 kişiyi biber gazıyla etkisiz hale getirdikten sonra silah zoruyla otomobile bindirip, Konya-Karaman Çevre Yolu’na götürdü.

Burada A.K ve C.A.’yı dövüp, üstlerindeki kıyafetlerini çıkartıp, eşyalarını alan K.K. ve arkadaşları onları çıplak halde yolun kenarındaki Karatay Belediyesi’ne ait hobi bahçelerinin yanına bıraktı.

Buradan uzaklaşan K.K., A.K ve C.A.’nın ailesini telefonla arayıp, "Kocalarınız çıplak halde yolun kenarında gidin alın" diyerek haber verdi.

ÇIPLAK KALINCA ÇUVAL GİYDİ

Bu sırada hobi bahçesinde görevli güvenlik görevlileri, devriye halinde iken iki kişinin çıplak halde olduğunu görünce, durumu polise bildirdi.

Ardından iki kişi ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Üstlerine ambulanstaki battaniye ve çarşafı örten iki kişiden C.A.’nın bırakıldığı yerde bulduğu boş bir çuvalı üstüne giydiği görüldü.

KIYAFETLERİ ÇÖPLÜKTE BULUNDU

K.K. ve arkadaşlarını yakalamak için çalışma başlatan polis, Oruç Sokaktaki bir çöplükte A.K. ve C.A.’nın kıyafetlerini buldu. Bu sırada K.K. da polis merkezine gelerek teslim oldu. Arkadaşları Y.S. ve Y.B. de polis tarafından yakalandı.

K.K. ve arkadaşlarının gözaltına alınmasının ardından A.Ü. de ifade vermek üzere polis merkezine getirildi. Önce Konya Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen A.Ü.’nün, kuçağında 2 aylık bebeği olduğu görüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Konya’da resmi nikahsız birlikte yaşadığı A.Ü.’ye, iddiaya göre cep telefonuyla mesaj göndererek taciz eden eski komşuları A.K. ve C.A.’yı dövüp, çıplak halde yolun kenarına bırakan K.K. ile kendisine yardım eden Y.S. ve Y.B., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Tolga YANIK/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vahşi cinayette kan donduran detay! Rambo bıçağı kullanmış