Tahlil sonucunu değiştirmek için para isteyen sekreter gözaltına alındı

Tahlil sonucunu değiştirmek için para isteyen sekreter gözaltına alındı

Antalya'da uyuşturucu kullanımı tespiti için idrar tahlili veren C.A.'dan, tahlil sonuçlarını değiştirme vaadiyle 2 bin 500 lira isteyen tıbbi sekreter A.Ç. (31) gözaltına alındı. A.Ç.'nin mide kanseri annesinin tedavisi için borca girdiği ve maaşında icra takibi olduğu ortaya çıktı

24 Ekim 2018, Çarşamba 14:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya'da polise başvuran C.A., Atatürk Devlet Hastanesi Aşır Aksu Hastanesi'nde bulunan AMATEM'e uyuşturucu kullanımı tespiti için idrar tahlili verdiğini belirtti.

C.A., hastanede tıbbi sekreter olarak çalışan A.Ç.'nin bir süre sonra kendisini arayarak "Tahlil sonucun yüksek çıktı. Değerlerini 2 bin 500 lira karşılığında değiştirebilirim" dediğini ifade etti.

C.A.'nın ihbarı üzerine harekete geçen polis, C.A. ve A.Ç.'nin buluşmasını sağladı. Polis ekipleri, şüpheliyi C.A.'dan 2 bin 500 lira aldığı sırada gözaltına aldı.

'ANNEM MİDE KANSERİ, MAAŞIMA İCRA KONULDU'

A.Ç. verdiği ifadede eşinden bir süre önce ayrıldığını, annesinin mide kanseri hastası olduğunu, maaşına icra konulduğu için geçinmekte zorluk çektiğini ve bu nedenle böyle bir yola başvurduğunu öne sürdü.

C.A.'nın ise madde bağımlısı olduğu, denetimli serbestlikten yararlandığı ve bu nedenle dönem dönem uyuşturucu kullanımına ilişkin idrar tahlili verdiği belirtildi.

A.Ç., polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bülent TATOĞULLARI/DHA 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aksaray'ın 2 asırlık taş evleri restorasyon sonrası turizme kazandırılacak