Tahriş ve kaşıntının nedeni hijyenik pedin yanlış kullanımı olabilir!

IPSOS’un, Türkiye'de 12 ilde 15-40 yaş arası kadınla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarına göre, regl döneminde yaşanan en büyük problemlerin başında tahriş ve kaşıntı geliyor. Periyodu boyunca hijyenik pedini uzun aralıklarla değiştirenler bu problemleri daha yoğun yaşıyor

19 Aralık 2018, Çarşamba 13:46
A A
Tahriş ve kaşıntının nedeni hijyenik pedin yanlış kullanımı olabilir!

Dermatolog Prof. Dr. Emel Güngör konuyla ilgili olarak; "Tekrarlayan genital kaşıntılar ve bazen buna eşlik eden vajinal akıntılar çoğu zaman mantar enfeksiyonuyla karıştırılmaktadır. Oysa bu şikayetlerin sebebi hijyenik pedlerin yanlış kullanımı olabilir." diyor. Hijyenik pedlere bağlı şikayetlerden, içeriğinde bulunan iritan ve/veya alerjen maddelerin sorumlu olabileceğini belirten Prof. Dr. Emel Güngör, başlangıçta hafif bir kızarıklık, deride hassasiyet ve rahatsızlık hissi veren bu şikayetlerin hayat kalitesini olumsuz etkileyebileceğini söylüyor.

Bu şikayetleri ortadan kaldırmak için dikkat edilmesi gereken konuları da Güngör şöyle sıralıyor: “Hijyenik pedleri seçerken içeriğinin incelenmesi önemli. Cilt hassasiyetine neden olabilecek maddeleri içermemesine dikkat edilmelidir. Hijyenik pedleri yoğun günlerde 2-3 saatte bir, diğer günlerde ise günde 3-4 defa değiştirmek gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta cildin nemli kalmamasıdır. Ayrıca teri emen pamuklu iç çamaşırları tercih edilmeli ve terleten sıkı giysilerden kaçınılmalıdır.” Tüm bu konulara dikkat etse de şikayetleri devam eden kişilerin ise mutlaka doktorlarına danışmaları gerektiğini de belirtiyor.

Molped, kadınların her periyotta ortalama 132 saat, yılda 1.700 saat ve tüm yaşamı boyunca 67 bin saat hijyenik ped kullandığı gerçeğinden yola çıkarak geliştirdiği yeni ürünü Pure&Soft’ta doğanın sesine kulak veriyor.

Molped Pure&Soft, boya, paraben, klor ve naylon içermiyor. Tahriş ve kaşıntı problemiyle karşılaşan kadınların da mutlaka deneyimlemesi gereken ürün, emici tabakası ve nefes alan alt yüzeyiyle %100 güven ve yumuşaklık vaat ediyor.

Alman Dermatest Laboratuvarı tarafından onaylanan, hipoalerjenik, Molped Pure &Soft’un, normal, uzun ve gece olmak üzere 3 farklı çeşidi bulunuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yılbaşı kutlamalarında göz kamaştırın