Tahsilata gitti, bir daha dönmedi

Tahsilata gitti, bir daha dönmedi

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde çiftçilik yapan Mustafa Yüce, 90 kilometre uzaklıktaki Kars'ın Kağızman İlçesi'nde sattığı buğdayın 50 bin lira tutan parasını tahsil için çıktığı evine bir daha geri dönmedi

17 Aralık 2011, Cumartesi 12:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evli ve iki çocuk babası Mustafa Yüce, geçen 9 Aralık’ta sattığı buğdayın tutarı olan 50 bin lirayı almak için Kağızman İlçesi’ne gideceğini belirterek 34 BF 5053 plakalı minibüsüyle evden ayrıldı. Yüce, akşam eve dönmeyince yakınları ona telefonla ulaşmaya çalıştı, ama başaramadı.

Yüce’nin hayatından endişe eden eşi Kezban Yüce ile çocukları, Tuzluca Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Mustafa Yüce’nin annesi Pero Yüce, çocukları 17 yaşındaki Murat ile 15 yaşındaki Berna ile eşi Kezban Yüce perişan oldu.

İstanbul’da oturan ve amcasının oğlunun kaybolması üzerine Tuzluca’ya gelen Vahit Yüce, Mustafa Yüce’nin Kağızman’a gittiğinin Mobese kameralarından saptandığını ileri sürdü.

Yüce, "Buğdayını satmış, sözde 50 bin lira alacağı varmış onu almaya gitmiş. Ama kimden alacak, onu bilmiyoruz. Öyle şeyleri ailesiyle hiç konuşmazdı. Hatta orada bir muhtar arkadaşı vardı. Onunla ticaret yapardı ve samimiydi. Muhtarın gelişmelerden haberi var gibi" diye konuştu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Mustafa Yüce’nin Kağızman’a gidip gitmediğini ve alacaklı olduğu kişileri belirlemeye çalışıyor. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Suat DENİZ/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu