Taksici dehşeti devam ediyor: Bıçakla Uber'e ve müşterisine saldırdı

Taksici dehşeti devam ediyor: Bıçakla Uber'e ve müşterisine saldırdı

Taksicilerin Uber saldırıları bitmiyor. Harbiye'de Uber ve müşterilerinin önünü kesen taksici bıçakla saldırdı.

10 Mart 2018, Cumartesi 12:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçtiğimiz günlerde müşteri gibi Uber çağırıp döven taksicilerin saldırganlığına bir örnek de dün gece Harbiye'de yaşandı.

İçinde müşterisi ile seyir halinde olan Uber'in önünü kesip elindeki bıçakla tehdit eden taksici, aracın içindeki müşterileri dehşete düşürdü. Önce elindeki bıçakla araca yaklaşan saldırgan, camın kapalı olduğunu görünce aracın lastiklerine elindeki bıçağı saplamaya çalıştı. Bu anlar ise Uber aracındaki bir müşteri tarafından anbean kaydedildi.

Tam o sırada hareket eden Uber sürücü, manevra yaparak olay yerinden uzaklaşıyor.

İşte o dehşet anları: Taksicilerin Uber'e olan öfkesinin altında pek çok vatandaşın kötü muamele ve dolandırıcılık yüzünden Uber'i tercih etmesi yatıyor.
Uygulama ile gidilecek yerin ücreti önceden belirleyen Uber, kişiye özel taşımacılık hizmeti sunuyor. Taksiden daha pahalı olmasına rağmen taksilerden daha çok rağbet görmeye başlayan Uber'in tercih edilme sebebi ise taksicilerin kötü imajı. Taksicilerin Uber konusunda rahatsız oldukları bir diğer nokta da vergisiz yolcu taşındığı iddiası. Taksiciler Uber'in vergi vermeden yolcu taşıdığını iddia ediyor. Uber ise her yolcuya fatura kestiklerini ve vergi ödediklerini belirtiyor.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hava durumu için son dakika uyarısı! Meteoroloji bölgeleri saydı