Taksim sapığı film gibi operasyonla yakalanmıştı! Genç kızın ifadesi ortaya çıktı

Taksim sapığı film gibi operasyonla yakalanmıştı! Genç kızın ifadesi ortaya çıktı

İstiklal Caddesi'nde genç bir kadını adım adım takip ederek taciz eden sapık tutuklanmıştı. Tacize uğrayan genç kadın "Metrodan çıkınca beni takip etmeye başladı, izimi kaybettirmeye çalıştım. Bir apartman önünde otururken bacağımı elledi, şikayetçiyim" dedi.

19 Ekim 2020, Pazartesi 13:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde genç kadını takip ettiği anlaşılan bir şahıs güven timleri tarafından cumartesi günü öğle saatlerinde fark edilerek gözaltına alınmıştı. Tacize maruz kalan genç kadının ihbar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan genç, "Taksimde hasta olduğunu sandığım bir kadın gördüm. Yoldan geçen başka şahıslar bana kadınla ilgili sorular sorup götürmek istediklerini söylediler ben de bunun üzerine genç kadını korumak amacıyla yanında yürümeye başladım amacım taciz etmek değildi tek amacım kendisini korumaktı bu nedenden dolayı yanlış anlaşıldım beni linç ettiler işimden ve evimden oldum" demişti.

"Bacağımı elledi, şikayetçiyim" 

Sabah'ın haberine göre, ifadesine başvurulan genç kadın, Sezer T. ile taksim metroda karşılaştıklarını, genç adamın önce metroda kendisiyle tanışmak istediğini fakat kendisinin bu teklifi kabul etmeyerek koltuğunu değiştirdiğini kaydetti. 25 yaşındaki Ö.K., "Metrodan çıktıktan sonra beni takip etmeye başladı. Ben izimi kaybettirmek için cadde üzerinde bulunan bir mağazaya girdim. Mağazadan çıktıktan sonra bir apartmanın önünde oturmaya başladım. Gelip benim bacağımı elledi. Ben hızlıca kalkıp yürürken polisler beni durdurdu. Şikâyetçiyim" demişti.

13 yıl hapsi isteniyor 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlanmış, Savcılık, Sezer T. hakkında, 'cinsel taciz ve cinsel saldırı' suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.İddianamede, Sezer T.'nin genç kadını adım adım takip ederek, insanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediği anlatılmıştı.

"Gözleri kötüydü meraktan takip ettim" 

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık S.T. cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki Ö.K. ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada savunmasını yapan S.T. "Olay günü Beyoğlu'na gidiyordum. Orada bir otele vereceğim vardı. Bu sırada müştekiyi gördüm gözleri kötüydü ve düşecek gibi oldu. Kulağın da kulaklığı vardı duymaz diye yanına oturdum. Müştekiyi karşı herhangi bir temasım olmadı. Kendisini ilk olarak Yenikapı metrosunda gördüm. Ve yanına oturdum. Taksim metro durağında birlikte indik. En son oturduğu yerde kulaklığını çıkardığında iyi olup olmadığını sordum. Herhangi fiziksel bir temasım olmadı. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum" dedi.

Mahkeme tutukluluk halinin devamını istedi 

Mahkeme, müşteki Ö.K'nin bir sonraki celse dinlenmesine karar verdi. Sanık S.T'nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakanlık corona virüs karantinasındaki kişi sayısını açıkladı