Taksim yasağına sert müdahale

1 Mayıs'tan itibaren Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde uygulanan yürüyüş yasağını protesto etmek isteyen bir gruba polis biber gazı ve copla müdahalede bulundu

25 Mayıs 2013, Cumartesi 21:33
A A

Aralarında Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu, Devrimci Hareket, Emek ve Özgürlük Cephesi, Halk Cephesi, Mücadele Birliği üyelerinin bulunduğu yaklaşık 20 kişi Taksim’de uygulanan yürüyüş yasağını protesto etmek için eylem düzenlemek istedi.

Polis eylemcilerin buluşma noktasına gelmesine izin vermedi. İstiklal Caddesi'ne çıkan yaklaşık 20 kişiye polis cop ve biber gazla sert şekilde müdahalede bulundu. Sıkılan gazdan etkilenen vatandaşlar da cadde üzerindeki bir alışveriş merkezine sığındı.
 

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer9848","9848","201305","9848-1.jpg"); 

 

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

İşyerinde olduğunu ve gazdan etkilendiğini söyleyen bir kadın ise, “Böyle bir şey olur mu? İnsanlar derdini söylemesin mi? Astımım var ben tıkandım" diye feryat etti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.