Taksim yılbaşına hazır! Atlı polislere turistlerden yoğun ilgi

Yılbaşında alınan güvenlik tedbirleri çerçevesinde her yılbaşında yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Taksim’e çıkan yollar polis tarafından kapatıldı. Görev alan atlı polislere turistlerin ilgisi yoğun oldu.

31 Aralık 2019, Salı 19:26 Son Güncelleme:
A A
Taksim yılbaşına hazır! Atlı polislere turistlerden yoğun ilgi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, yılbaşını Taksim Meydanı'nda kutlamak isteyen vatandaşların ve turistlerin güvenliğinin sağlanması için meydan ve civarında birçok önlem alındı. Dün Taksim dün akşam saatlerinde getirilen demir bariyerler günün ilk saatlerinde meydan çevresine yerleştirildi. Atlı birlikler ve zırhlı araçlarda hazır bekletilirken, alana giriş çıkışlarda polis tarafından vatandaşlar didik didik arandı. Taksim Meydanına çıkan yollar ise saat 16.00 itibarıyla araç trafiğine kapatıldı.

Meydandaki güvenliği sağlamak için devriye gezen “Atlı Polisleri” gören vatandaşlar ve turistler cep telefonlarına sarılıp, fotoğraf ve video çekti.

Turistlerden yoğun ilgi

Yeni yıla Taksimde gireceğini söyleyen bir turist, “Atlar çok güzel, güvenlik ise çok iyi görünüyor. Atlar burada ve çok güzel. Her yerde polis var ve güvendeyiz. Umarım her şey çok güzel gider. Herkese mutlu yıllar” dedi.

Azerbaycan’dan geldiğini söyleyen bir başka turist ise, “Her şey çok güzel, burası çok güvenli. İnşallah hep böyle olur. Atlı polisler de çok güzel” şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İstiklal Caddesi'ne çıkan yollarda güvenlik önlemi