Taksim'de polis müdahalesi

Taksim Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri alan polis Galatasaray Meydanı'nda yolsuzluk iddialarını protesto etmek için toplanan ve uyarılara rağmen dağılmayan 30 kişilik gruba müdahale etti

01 Mart 2014, Cumartesi 19:30
A A

Polis sloganları atan ve Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruba dağılmaları konusunda uyardı. Uyarılara rağmen meydanı terk etmeyen grubu polis kovalamaya başladı.

Kovalamaca sonucu bazı eylemciler gözaltına alındı. Ara sokaklara kaçan eylemciler Sıraselviler Caddesi'nde tekrar toplandı. Eylemciler yola barikat kurdu ve ateş yaktı ve polise havai fişek ve taş attı.

Bunun üzerine polis gaz bombasıyla gruba müdahale etti. Kaçan eylemcilerden bazıları polis tarafından gözaltına alındı. Polisin Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Sıraselviler Caddesi ve ara sokaklardaki önlemi devam ediyor.

KADIKÖY'DE TEMSİLİ PARA KASALARIYLA YÜRÜDÜLER

Türkiye Gençlik Birliği (TGB)'nin çağrısıyla bugün 16.00'da Moda'da toplanan yaklaşık 500 kişi, hükümeti ve son günlerde sosyal medyada yer alan dinleme iddialarını protesto etti. Toplanan eylemciler Bahariye Caddesi'nden geçerek Boğa Heykeli'ne oradan da iskele yönüne yürüdü.

Temsili 15 kasanın önünde Bilal Erdoğan maskesiyle yürüyen bir eylemci elindeki sahte paraları etrafa saçtı. Öte yandan, yürüyüşe başından beri eşlik eden İşçi Partisi İstanbul adayı Levent Kırca, TGB Genel Başkan  Yardımcısı Çağdaş Cengiz ve sonradan katılan İşçi Partisi Kadıköy adayı Suzan Aksoy yürüyüşün sonunda konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından yürüyüş için hazırlanan paraların halka dağıtılmasıyla eylem sona erdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.