Taksim'de sıradışı Mısır eylemi

Beyoğlu İstiklal Caddesi Fransız Konsolosluğu önünde kendisini halatla motosikletine bağlayan engelli bir vatandaş, Mısır'daki darbe yönetiminin yaptığı katliamı protesto etti

16 Ağustos 2013, Cuma 00:44
A A

Mısır'da önceki gün askeri yönetim tarafından darbe karşıtlarına yapılan silahlı saldırılar sonrasında, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde protestolar yapıldı.

İstiklal Caddesi'ne motosikleti ile gelen ve seyyar satıcılık yaptığı öğrenilen Bayram Tekeli isimli engelli bir vatandaş, ilginç bir eylem yaptı.

Motosikleti ile geldiği İstiklal Caddesi, Fransız Konsolosluğu önünde tramvay yolunu kapatan Tekeli kendisini halatla motosikletine bağlayarak:

"Ölsem de burada duracağım hükümetimize sesleniyorum 4 partimiz bir araya gelsin bu katliama dur desinler, Mısır halkı dirensin davalarından vazgeçmesinler.

Mursi tekrardan başa gelene kadar dursunlar orada sonrasında 2-3 aylık bir süre versinler ve sandığa gitsinler.

Böyle işkence ve katliamla hiçbir yere varılamaz bütün Müslümanlara sesleniyorum.

İsrail ve Amerika mallarını almasınlar o mallar size bomba olarak geri geliyor protesto edin! Mallarını almayın, direnin!

Allah'tan başka hiç kimseden korkmayın. Zaferi biz kazanacağız 4 partimize de sesleniyorum; İsrail'den silah almasınlar!" diye konuştu.

Yaklaşık yarım saat aksayan tramvay seferleri sivil polislerin halatı çözmesi ve Tekeli'ni motosikletini tramvay yolundan çekmesi ile normale döndü.

Zeki GÜNAL / İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.