Talihsiz kazanın yıl dönümünde: Lady Diana'nın ilginç stil notları

Bugün 31 Ağustos... Lady Diana'nın kurban gittiği talihsiz kazanın yıl dönümü. Sıradan bir Ağustos ayının son günü olması gibi, tüm dünyanın rol model aldığı Lady Diana'nın da bu dünyada son günü oldu. Diana'nın ölüm hikayesini pek çok kez okuduk, belgesellerde izledik, hatta gözyaşı döktük. Zor bir aşk hikayesi, aldatılma, ardında bıraktığı çocukları, sarayda kabullenilememesi, özgür ruhu... Biz bugün Lady Diana'yı o gülen yüzüyle hatırlamak istedik. Lady Diana'nın ilginç stili bize de ilham olsun, moda konusunda cesaret almamızı sağlasın istedik. İşte Lady Diana'dan ilginç moda notları.

31 Ağustos 2020, Pazartesi 12:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
  Tacını takma şekli bile özeldi

Tacını takma şekli bile özeldi

Lady Diana, tacını öylece yerleştirmek yerine tacını kendi saç rengindeki kadife malzemeyle saçlarına sararak kullanıyordu. Tam olarak uyum sağlaması için açık ve koyu renkleri birlikte kullanmayı tercih ediyordu. Böylelikle taç, saçının bir parçası gibi görünüyordu. 

 Takıları hep önemli

Takıları hep önemli

Güneş gözlükleri ve şapkalar bu alanda iddialı bir yere sahipken, mücevher seçimleri de ayrı bir önem taşıyordu. Detayların devreye girdiği mücevher seçimlerinde özellikle sırt dekoltesi için özel tasarlanan kolyeleri kullanan Lady Diana, kendisine Kraliçe Elizabeth tarafından hediye edilen bir kolyeyi taç olarak kullanacak kadar da cesur ve yaratıcıydı.

 Özel bir bilekliği vardı

Özel bir bilekliği vardı

Lady Diana genelde taçları ve yüzükleriyle bilirdi. Ancak bir bilekliği vardı ki o da çok özeldi. Kendisine Prens Charles tarafından hediye edilen bileklikte oğulları William ile Harry'nin baş harfleri ile eşi Charles'ın isminin baş harfi bulunuyordu. 

 Diana bazen üst üste kol saati takardı

Diana bazen üst üste kol saati takardı

Kraliyet Ailesi hayranları Lady Diana'yı polo maçlarında bileğinde iki saatle görürdü. Tahmin edersiniz ki bu oldukça ilginç bir görüntü. Özellikle bir Kraliyet Ailesi mensubunun bileğinde iki saat, görenleri şoke eden cinstendi. Yıllar sonra anlaşıldı ki, meğer Lady Diana Prens Charles polo oynarken onun kol saatini de takıyormuş. Bu onun totemiymiş, Prens Charles'a oyun sırasında şans getireceğine inanıyormuş. 

İntikam elbisesi

İntikam elbisesi

Basında ‘intikam elbisesi’ olarak anılan mini derin göğüs dekolteli elbise Yunan tasarımcı Christina Stambolian’a aitti. Diana’nın Londra’da Serpentine Gallery davetine bu elbiseyle katıldığı gün gazeteler Prens Charles’ın kendisini aldattığını yazmıştı. Unutmadan... Kraliyet Ailesi mensubu kadınların külotlu çorap giyme zorunluluğu biliniyor. Lady Diana, genelde külotlu çoraplarını kıyafetine uydurur, aynı renkte giyerdi.

 Hiçbir zaman çok yüksek topuklar giymezdi

Hiçbir zaman çok yüksek topuklar giymezdi

1.78 boyundaki Lady Diana, neredeyse eşi Prens Charles ile aynı boydaydı. Bu nedenle özellikle Charles ile birlikte olacağı günlerde mümkün olduğunca küçük topuklar giymeye dikkat ederdi. Çünkü biraz daha yüksek bir topukluyla eşinden uzun olacağını bilirdi.


 Nişan yüzüğünü sıradan bir katalogtan seçti

Nişan yüzüğünü sıradan bir katalogtan seçti

Diğer Kraliyet gelinlerinin nişan yüzükleri ya özel yapımdı ya da aile yafigarı yüzükelerdi. Ancak sıra Lady Diana'ya geldiğinde işler hiç öyle olmadı. Prens Charles'ın Lady Diana'ya yüzük olmadan evlenme teklifi etmesi bir yana, nişan yüzüğünü de bir kuyumcu kataloğundan seçmesini istedi. Lady Diana'nın alyansı ise saf Galler altınından yapılmaydı. Bu Galler altını, Kraliçe Elizabeth'e verilen bir külçe altından yapıldığı ve bütün kraliyet alyanslarının aynı altın külçesinden yapıldığını unutmadan belirtelim.

Şimdi ise Kate Middeleton'da

Şimdi ise Kate Middeleton'da

Lady Diana'nın safir nişan yüzüğünü şimdi ise Prens William'ın eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton takıyor.

  Taçları konusunda artık çok yaratıcıydı

Taçları konusunda artık çok yaratıcıydı

Lady Diana, Kraliyet'e ait mücevher koleksiyonuna erişim izni olmasına rağmen hayatı boyunca yalnızca iki tane Kraliyet'e ait taç taktı. Diana, bazen kolyelerini ve gerdanlıklarını taç olarak kullanırdı. Burada da olduğu gibi, bazen saçlarına gelişigüzel iliştirir, bazen de alnına takardı.

Gelinliğin altına düğün günü bir at nalı diktirmişti

Gelinliğin altına düğün günü bir at nalı diktirmişti

Diana, düğün gününde şans getirmesi için gelinliğinin iç kısmına bir at nalı diktirmişti.


Meşhur clutch çantaları

Meşhur clutch çantaları

Lady Diana genellikle clutvh çantalar tercih ederdi. Clutch çanta kullanmasının en büyük nedenlerinden biri, göğüs dekoltesini saklayabilmesiydi. Böylelikle özellikle arabaya inerken ve binerken, eğildiği anlarda göğüs dekoltesini çantasıyla saklıyordu.

  Kendine ait bir tacı vardı

Kendine ait bir tacı vardı

Lady Diana'nın hayatı boyunca sadece iki değişik taç taktığını söylemiştik. Bunlardan biri Kraliçe'ye ait olan Cambridge Lover's Knot idi, bir diğeri ise The Spencer Tiara idi. Normalde Kraliyet üyeleri herhangi bir organizasyonda taç giyecekleri zaman Kraliyet mücevher koleksiyonuna gider, buradan ödünç alarak kullanırdı. The Spencer Tiara ise Lady Diana'nın ailesine aitti ve istediği zaman takabiliyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Lüks moda devi Louis Vuitton hakkında bilmediğiniz 16 detay