Tanem Sivar Dirvana, sanık ile ilk kez karşı karşıya

Tanem Sivar Dirvana, sanık ile ilk kez karşı karşıya

Komşusuna ait iki köpeği zehirlemekle suçlanan sanık K.Ü. hakkındaki suçlamayı redderek, "Köpekleri zehirleyerek öldüreceğimi söylemedim. Evim de yapılan aramada da zehir bulunmadı" dedi. Tanem Sivar Dirvana ve eşi, olaydan sonra ilk kez sanık ile duruşmada yüz yüze geldi.
 

20 Nisan 2018, Cuma 17:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Marmaris'te sunucu Tanem Sivar Dirvana ve eşi Edhem Dirvana'nın 'Django' ve 'Pamuk' isimli labrador cinsi iki köpeğini zehirlenerek öldürülmesine ilişkin açılan davada sanık K.Ü.'nün talimatla ifadesi alındı. Tanem Sivar Dirvana ile eşi, olaydan sonra ilk kez sanık ile duruşmada yüz yüze geldi. 

Bakırköy 37. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen talimat duruşmasında ifade veren K.Ü. "Benim bir şeyden haberim yokken Marmaris Jandarma Karakolu'ndan çağrıldım. Orada köpekleri zehirlemekle suçlandım. Tevfik Edhem Dirvana benim komşum olur. Eskiden de dostluğumuz vardı. Bir süre tesislerinde kaldım, konakladım. Karakola çağırıldıktan sonra arazimde Edhem'in gezdiğini gördüm. Elindeki telefonuyla görüntülerimi çekerek bana küfür ederek kaçtı. Ben de sinirlendiğim için içeride oyuncak tüfeği havaya boş olarak sıktım. Tüfeğin içinde mermi yoktu. Bundan sonra Edhem Divana ile eşi olayı basına kamuoyuna haksız bir şekilde yansıtarak beni suçladı. Bununla ilgili yalancı tanık getirip dinlettiler. Güya köpekleri zehir verirken videomu çekmişler. Daha sonra avukatımla 'Varsa o görüntüler ortaya çıkarın' dedik. Olmadığı için çıkaramadılar. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. 

Köpekleri zehirleyerek öldüreceğini söylemediğini belirten Sanık K.Ü. "Olay sırasında evimde yapılan aramada zehir bulunmadı" şeklinde konuştu.

Mahkeme, talimat dosyasının Muğla'ya gönderilmesine karar verdi. 

"MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"


Tanem Sivar ve Edhem Dirvana avukatlarıyla birlikte davanın ardından Bakırköy Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı. Sivar, "Verdiğimiz mücadeleye hiçbir şekilde yorulmadan devam edeceğiz. Bugün salonda yaşananlar başta ailemiz ve toplum için ne kadar saldırgan, ne kadar şiddete meyilli bir insan olduğunun aslında  bir nevi özeti oldu. O yüzden diliyorum, en doğru en yerinde karar zaten verilecektir. Biz de bekleyeceğiz. İyi değilim, kendisiyle olaydan sonra ilk kez karşılaştık" ifadelerini kullandı.

Edhem Dirvana, "Adaletin yerini bulması için sabırla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Avukat hanım arkadaşlarımızın da desteğiyle adaletin sağlanacağına eminiz. Devletimize ve adalet sistemimize güveniyoruz. Bizi bu adamın saldırılarına karşı koruyacağını ümit ediyoruz" dedi.

Öte yandan İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi adına Yasemin Babayiğit ve Deniz Tavşancı, duruşmaya müdahil olarak katıldı. Avukat Babayiğit, yaptığı açıklamada davanın takipçisi olacaklarını söyledi. 

DHA
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İbrahim Tatlıses'e emekli maaşı şoku! Maaşı kesildi