Tangalı motosikletçiye ceza yok

ABD'de neredeyse çıplak bir halde motosiklet sürmesiyle tanınan 'Tanga ve Pelerinli Scooter Adamı', okul servisine binmekte olan öğrencilerin yanından geçerken görüntülendi

26 Mayıs 2013, Pazar 15:26
A A

ABD’nin orta eyaletlerinden Wisconsin’de yaşayan çıplak motosiklet sürücüsü, bir ilkokulun önünde çok sayıda öğretmen ve öğrencinin karşısına uygunsuz bir şekilde çıkınca tartışma konusu oldu.

Sadece kasket, bir pelerin ve tanga giyen ve yerel halkın ‘Tanga ve Pelerinli Scooter Adamı’ adını taktığı motosiklet sürücüsü, geçtiğimiz hafta John F. Kennedy ilkokulunun önünden geçerken görüntülendi. 56 yaşındaki çıplak sürücü, öğrencileri servise bindirmeye çalışan öğretmenlere gülümseyerek ortadan kayboldu. Öğretmenler ise polise şikayette bulundu.

New York Daily News sitesinin haberine göre, Madison Polis Departmanı’na başvuran üç öğretmen, okulun bitiş saatinde uygunsuz davranışlar sergilediğini belirttikleri çıplak sürücüden şikayetçi oldu.

'YASA DIŞI DEĞİL'

56 yaşında olduğu dışında kimliği hakkında bilgi sahibi olunmayan sürücü ise olayın ardından okuldan özür diledi. Tangalı motosikletçi, ‘alışverişten dönerken okulun önünden geçtiğini,  rahatsızlık vermek gibi bir amacı olmadığını’ söyledi.

Polis, yerel yasaları gözden geçirerek yaptığı değerlendirmenin ardından, ‘tangalı sürücünün hiçbir yasayı ihlal etmediğini’ belirtti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.