Tanıtım filmindeki FETÖ benzerliğine soruşturma

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nün hazırladığı tanıtım filminde oynayan kişinin, terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'e olan benzerliği nedeniyle 3 kişi açığa alındı

08 Kasım 2018, Perşembe 17:38 Son Güncelleme:
A A
Tanıtım filmindeki FETÖ benzerliğine soruşturma

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nce eğitim çalışmalarında, kongrelerde, seminerlerde gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filmi, son olarak ekranda yayınlanmak üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na (TRT) gönderildikten sonra skandal ortaya çıkarıldı ve filmin sorumluları hakkında soruşturma başlatıldı.

Tanıtım filminde, rahatsızlanan vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e benzerliği nedeniyle açılan soruşturmada 3 kişi açığa alındı.

Benzerlik fark edilir edilmez video yayından kaldırıldı, başlatılan soruşturma kapsamında filmin hazırlanışında görev alan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U. ile eğitim bölümünden sorumlu U.Y.Ç. görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca il müdürlüğünde görevli onlarca personelin de ifadesi alındı.

30’A YAKIN SUBLİMİNAL MESAJ BULUNDU

Skandalın ortaya çıkarılmasının ardından Sağlık Bakanlığı'nca videoyu incelemek üzere uzmanlar görevlendirildi.

1 dakika 56 saniyelik görüntüyü saniye saniye inceleyen uzmanlar, 30’a yakın gizli mesaja ulaştı.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.