Tanklar Küpeli Dağı'nda araziye çıktı

Cizre yakınlarındaki Küpeli Dağı eteklerinde bulunan Tugay Komutanlığı'na bağlı tankçı birlikler ilk kez araziye çıkarak manevra yaptı

13 Eylül 2011, Salı 14:22
A A

Şırnak ile Kuzey Irak sınır hattında askeri hareketlilik devam ederken, Cizre İlçesi yakınlarındaki Küpeli dağı eteklerinde bulunan Akçay 6'ncı Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı tankçı birlikler ilk kez araziye çıkarak manevra yaptı.

Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanlarının bölgedeki kentleri ve sınır hattında ziyaretiden sonra, özellikle sınır hattındaki askeri birliklerde başlayan askeri hareketlilik devam ediyor.

Havadan helikopter ve karadan da zırhlı araçlarla sınıra sevkiyat devam ederken, bugün Cizre İlçesi yakınlarında bulunan Küpeli Dağı'nda bulunan Akçay 6'ncı Motorize Piyade Tuğay Komutanlığı'na bağlı tankçı birlikler ilk kez araziye çıkarak manevra yaptı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kendini ziyarete gelen Alman heyeti sonrası gazetecilere, Kuzey Irak'a kara harekatanın her an yapılabileceğini açıkladığı saatlerde, tankların bu hareketliliği görüldü.

Yaklaşık 40 adet tank ve askeri araç, arazide saatlerce manevra yaptı. Tanklar sürekli olarak yön ve hareket kabiliyeti ile ilgili uzun süren manevra eğitimi yaptı. Eğitim sırasında süs bombalarının kullanıldığı gözlenirken, yaklaşık 2 saat süren eğitimi tamamlayan tanklar art arda birliklerine geri döndü.

Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.