Taraf'a suç duyurusu

Genelkurmay, 'Poyrazköy Soruşturması' ile ilgili dün yayınlanan 'Kod adı Kafes' manşeti ile ilgili olarak Taraf Gazetesi'ne suç duyurusunda bulundu

20 Kasım 2009, Cuma 13:12
A A

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki haftalık basını bilgilendirme toplantısına Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu ve Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak ile birlikte katılarak soruları yanıtlayan Tümgeneral Ferit Güler, Taraf Gazetesi'nde yayınlanan 'Kod adı Kafes' manşetiyle ilgili olarak, "Başbakanlık haber ile ilgili açıklama yaptı. Ayrıca Genelkurmay Başkanlığı olarak da yayın organı hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Tümgeneral Ferit Güler, üçüncü ihbar mektubuyla ilgili sorulara da 'Daha önce açıklama yapmıştık, ilave edecek bir şeyimiz yok' yanıtını verdi.

PKK'DA ÇÖZÜLME

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, geçen hafta güvenlik güçlerine teslim olan 9 PKK'lının 8'inin çıkarıldığı adli makamlarca serbest bırakıldığını birinin ise tutuklandığını söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.