Tarihi geçen kozmetik ürünleri değerlendirmenin 5 yolu

Kozmetik ürünlerinizin son kullanma tarihini takip ediyor musunuz? Son kullanma tarihi geçen kozmetik ürünlerinizi değiştirebileceğiniz pek çok yol var. Biz de tek tek kozmetik ürünlerle neler yapabileceğinizi anlattık.

20 Şubat 2021, Cumartesi 12:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Maskara

Maskara

Maskaraların ömrü 3 ila 6 ay arasında değişiyor. Havayla sık temas ettikleri için bakterilerin üremesine zemin hazırlamaları daha kolay olan maskaranı 6 ay sonrasında muhakkak kullanmayı bırakmalısınız. Maskaran kuruyunca içini yıkayıp, kaş fırçası olarak kullanmaya ne dersiniz. 


Kalemler

Kalemler

Göz ve dudak kalemleri kuruduklarında hiçbir işe yaramıyor gibi durabilirler. Oysa onları makyaj dışında ev dekorasyonunda rötuş yapmak için kullanabilirsiniz.

Oje

Oje

Ojelerin ömrü yaklaşık iki senedir. Kurumaya başladıklarında ise ev dekorasyonunda rötuşlar için kullanmaya başlayabilirsin. Çerçevelerine veya başka ev gereçlerine renk katmayı mı planlıyorsun, kurumaya yüz tutmuş ojelerin bu iş için olmazsa olmaz.

Göz farı

Göz farı

Farların ömrü 2 yıldır. Krem yapılı ve dolayısıyla daha yağlı bir yapıya sahip olan farlar kayan yapılarını 1 seneye yaklaştıklarında kaybetmeye başlıyorlar. Göz farını uygulamak zorlaşınca onu atmanın zamanı geldiğini anlıyoruz. Genel olarak ömrü iki yıl olan göz farlarının son kullanma tarihleri geçtiğinde, şeffaf ojenle karıştırarak istediğin renkte oje elde edebilirsin.

Ruj

Ruj

Rujlarınızın kullanım ömrü yaklaşık bir sene. Kuruyan rujunuzu atmadan önce ise bir kere daha düşünün! Rujunuzu eritip vazelinle karıştırarak mükemmel bir renkli dudak balmı elde edebilirsiniz!


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yandan mı ortadan mı?: Yüz şekline göre saçı nereden ayırmalı?