Tarık Mengüç'ten Sinem Umaş'a: Çingenelere kurban olasın

'Gelinim Olur Musun' yarışmasıyla adını duyuran Sinem Umaş'ın 'Saçlarımı boyattım Tarık Mengüç gibi oldum. Çingeneler gibi oldum' sözleri tepki çekti. Tarık Mengüç, Umaş'ı ırkçılıkla suçladı.

25 Temmuz 2021, Pazar 14:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

'Şakşuka' şarkısıyla şöhret olan Tarık Mengüç, evlilik programı 'Gelinim Olur Musun'la adını duyuran Sinem Umaş'a sert tepki gösterdi.


'TARIK MENGÜÇ GİBİ OLDUM'

'TARIK MENGÜÇ GİBİ OLDUM'

Umaş, kullandığı ürün nedeniyle saçı turuncu olduğu için pişmanlığını dile getirdiği videoda, "Tarık Mengüç gibi oldum. Çingeneler gibi oldum" dedi.


'ÇİNGENELERE KURBAN OLASIN'

'ÇİNGENELERE KURBAN OLASIN'

Umaş'ın videosunu izleyen Mengüç sosyal medya hesabından isyan etti. Şarkıcı, "Bugüne kadar kimse ile polemik yapmadım fakat benim adabıma ile sanatıma benim roman oluşuma tabiri caizse çingene oluşuma kimse laf edemez" dedi.

Mengüç, sözlerine; "Bu ırk ayrımıdır unutma ki romanlar ve çingeneler müziğe yön veren insanlardır. Hatırlıyorsam sen evlilik programında evlenecektin, ne oldu? Aaaaa istiyorsan 25 senelik evlilik sırlarını... Nasıl mutlu olunur, nasıl şarkılar yazılır, nasıl adabı edebi ile konserden konsere koşulur, nasıl reklam çekilir, nasıl bu esnada iki tane nur topu gibi evladı saygılı bir şekilde yetiştirilir. Sen saça bakma Sinem Umaş sen kalbe bak. Bir şarkı çıkardım dinle bak 'Deliler' diye ama sen ona da mana bulursun. Çok çalış olur mu, albüm çıkaracaksan sana şarkı veririm adına ‘çingenelere kurban olasın’ diye" devam etti.

37 yaşındaki Umaş ise Mengüç'e, "E abiciğim senin saçın turuncu değil miydi? E benim de kafam turuncu oldu neyin duyarı bu?" diyerek, karşılık verdi.


'BU NASIL BİR İTHAM?'

'BU NASIL BİR İTHAM?'

Daha sonra yeni bir açıklama yapan Tarık Mengüç, “Siyahi insanlara karşı ırkçılık söylemi olduğunda ayağa kalkan halkın, kendi milletinin kültürünü ötekileştirdiği bir ülke de yaşıyoruz maalesef ki. 'Böyle bir çingenelik olur mu?' nedir ya? Bu nasıl bir itham, bu nasıl bir ön yargı?" dedi.


Şarkıcı, "Dünyaya geldiğim toprakların gerçekten bu zihniyeti., olduğuna inanamıyorum. Hesapta biriz ama birbirimizi "Kürt, roman, laz, çerkez" diye ayırır olmuşuz. Sırf toplumları bu şekilde yargıladığımız için insanlarımız utancın kurbanı oluyor ve farkında değilsiniz. Romanlık zihniyetlerinizde ne anlama geliyor, nasıl bir yer kaplıyor bilmiyorum ama roman olmak, sanatçı doğmak. Roman olmak en ufak şeyle bile mutlu olmak. O her zaman yakalamak istediğiniz huzuru bir kıvılcımla bulmak. Biz sizin ön yargıyla baktığınız kültür hiç değildik, olmadıkta" diyerek sözlerini noktaladı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Berk Atan, Selin Yağcıoğlu'na tektaş aldı