Tarım arazilerini hobi bahçesi olarak pazarlayanlar hapis yatacak

Tarım arazilerini hobi bahçesi olarak pazarlayanlar hapis yatacak

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, "Tarım arazilerini hobi bahçesi olarak pazarlayan, organize eden ve bu işten kanunsuz rant sağlayanlara idari ve hapis cezası getiriyoruz. Bu kişilere 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor" dedi.

27 Ekim 2020, Salı 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, düzenlediği basın toplantısı ile TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri devam eden, tarım alanı ile ilgili teklife yeni düzenlemeler ekleneceğini açıkladı. 

Kılıç, 221 sıra sayılı kanun teklifinin Genel Kurul'da görüşmelerinin başladığını belirterek, "Birinci bölümü bitti. 2'nci bölümü ile ilgili alakalı görüşmelere de bugün başlayacağız. Bir sıkıntı olmazsa bugün veya en geç yarın bitirmeyi planlıyoruz. Bunun içerisinde gıda, tarım ve orman alanındaki bazı değişiklikler öngörüyor. Birinci kısım 16 maddeydi, bitti. 35 madde toplamı bugün ya da yarın inşallah bitireceğiz. Burada teklifte daha önce birçok kez açıkladığımız bazı alanlarla alakalı sorular hala gelmeye devam ediyor. Bu kanunla alakalı bazı değişiklikler öngördük. Bu değişiklikleri Genel Kurulda teklife önerge ile ekleyeceğiz." dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Osman Durmuş'un vefatıyla ilgili konuşan Bahçeli'nin sesi titredi