Tarsus Belediyesi, Mezitli'de glutensiz ekmek dağıtacak

Tarsus Belediyesi, Mezitli'de glutensiz ekmek dağıtacak

Tarsus Belediyesi, Mezitli'de glutensiz ekmek dağıtacak

25 Kasım 2021, Perşembe 20:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS(Mersin), (DHA)- TARSUS Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın çölyak hastaları için başlattığı ücretsiz glutensiz ekmek dağıtımı çalışması Mezitli Belediyesi ile işbirliğine gidilerek artık Mezitli’de de yapılacak.
Mezitli’de yaşayan çölyak hastalarının glütensiz ekmeği de ücretsiz olarak Tarsus Belediyesi tarafından karşılanacak. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, glütensiz ekmek tüketmeleri gereken çölyak hastaları için bir çalışma başlatmış ve ilçede ikamet eden çölyak hastaları tespit edilerek glütensiz ekmek ihtiyaçları Tarsus Belediyesi halk ekmek fırını üzerinden karşılanmaya başlanmıştı.
Çölyak hastalarına yönelik glütensiz ekmek dağıtımı sürüyor. Çalışma sayesinde çölyak hastaları bir paket makarna fiyatına ulaşan glütensiz ekmeğe ücretsiz olarak ulaşıyor. Böylece çölyak hastaları hem ekonomik bir yükten kurtuluyor hem de kendileri için özel olarak hazırlanmış glütensiz ekmeği güvenle tüketiyor.
Tarsus Belediyesinin bu hizmeti Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatı ile ilçe sınırlarını da aştı. Mezitli Belediyesi ile işbirliği yapan Tarsus Belediyesi ekipleri Mezitli’de 20 çölyak hastası belirledi. Vatandaşların haftalık ekmek ihtiyacı göz önüne alınarak haftalık 400 adet glütensiz ekmeğin Mezitli Belediyesi üzerinden intiyaç sahiplerine ulaştırılmasına başlandı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tarsus'ta minik öğrenciler patili dostlarla buluşuyor