'Tarsus çok sıcak be usta'

'Tarsus çok sıcak be usta'

'Kurtlar Vadisi Filistin' çekimlerinin devam ettiği Tarsus'ta Memati sıcaktan bunaldı

02 Ağustos 2010, Pazartesi 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tarsus'ta çekimleri süren 'Kurtlar Vadisi Filistin' setinde Memati "Tarsus çok sıcak be usta" dedi.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin Tarsus Online Haber Portalı kaynaklarından edindiği bilgiye göre Tarsus tarihi evlerde sıcaklara rağmen çekimleri devam eden filmde Memati'nin (Gürkan Uygun) aşırı sıcaklardan etkilendiği yüzüne yansıdı.

Bu arada, Kurtlar Vadisi hayranları sanatçıları görmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Dün tarihi evlerin bulunduğu mekanda çekimlerin yapılacağını duyan Kurtlar Vadisi hayranları sete akın etti.

Ünlü oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen hayranlar, ilginç görüntüler oluşturdu.

Tarsus'un sıcağına alışık olmayan oyuncular ise çok ter döktü.

İŞTE FİLMİN KONUSU

Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir:Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir. Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir.

Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür.

Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir. 

VE KADROÇekimleri Tarsus, Adana ve Mersin’de gerçekleştirilecek olan “Kurtlar Vadisi Filistin”in dev oyuncu kadrosunda Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erdal Beşikçioğlu, Nur Aysan, Mustafa Yaşar, Erkan Sever, Zafer Diper ve Umut Karadağ yer alıyor. 

5 Kasım 2010’da vizyona girecek olan “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin yapımcılığını Pana Film adına Raci Şaşmaz üstlenirken, senaryosu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından kaleme alındı. Filmin yönetmenliğini ise Zübeyr Şaşmaz üstleniyor.

Kurtlar Vadisi Filistin’in özel efekt koordinatörlüğünü Mark Meddings ve dublör koordinatörlüğünü Dusan Hyska yapıyor. Görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın yaptığı filmin müzikleri de Kalan Müzik’e ait. 

 
 

3

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hercai dizisinde ayrılık sinyali! Dizi Postası