Tarsus'ta diploma kolaylığı

Tarsus’ta diplomasını kaybeden vatandaşların yaşadığı zorlukları giderebilmek için çalışma başlatıldı. Diploma bilgileri bilgisayara aktarılacak

21 Mart 2010, Pazar 12:49
A A
Tarsus'ta diploma kolaylığı

Tarsus’ta diplomasını kaybeden vatandaşların yaşadığı zorlukları giderebilmek için çalışma başlatıldı.

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ethem Sarı vatandaşların mağdru olmaması için bir dizi çalışma yapılacağını bildirdi.

Konuyla ilgili Tarsus’taki resmi, özel, mesleki eğitim ve halk eğitim merkezine yazı yollandığını söyleyen Sarı, müdürlüğe zaman-zaman gelen ve geçmiş yıllarda almış oldukları diploma veya tasdiknamelerini kaybetmiş olan vatandaşların öğrenim durumlarını gösteren bir belge istediğini kaydederek ancak öğrenim bilgilerinin gerek milli eğitim arşivinde gerekse okul ve kurumlardaki yapılan araştırmalarda bilgilerinin bulunamaması sebebiyle sıkıntılar yaşandığının tespit edildiği açıkladı.

Bu problemin giderilmesi ve işlerin daha kısa sürede sonuçlandırılması için okullar ve kurumların arşivlerindeki diploma defterlerinde bulunan bilgilerin tamamının 20 Temmuz 2010 tarihine kadar bilgisayar ortamına aktarılması talimatını veren Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ethem Sarı, bu çalışmayla vatandaşların sıkıntılarının giderilmesinin amaçlandığını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.