Taş Mektep restorasyonu yeniden başlıyor

Taş Mektep restorasyonu yeniden başlıyor

Taş Mektep restorasyonu yeniden başlıyor

08 Nisan 2019, Pazartesi 08:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hasan BOZBEY/ORHANGAZİ (Bursa),(DHA)- BURSA'nın Orhangazi İlçesinde 1930 yılında ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete sokulan ve ödenek sorunu nedeniyle restorasyon çalışmalarına bir süredir ara verilen Taş Mektep'te restorasyon çalışmaları yeniden başlayacak.

Bursa'nın Orhangazi İlçesine bağlı Gemiç mahallesinde 1925 yılında inşaatına başlanan, 1930 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından hizmete sokulan eski Taş Mektep, 2002 yılına kadar eğitim vermeye devam ediyordu. Bakımsızlk nedeniyle o tarihten itibaren eğitimin verilmesiği okul 17 yıldır atıl vaziyette duruyordu.

Vatandaşlar arasında Taş Mektep olarak bilinen Gemiç İlköğretim okulu binasında Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri geçtiğimiz yıl restorasyon çalışmaları başlatmıştı. Tamamlandığında bölgede Kültür Merkezi ve Sosyal Tesis olarak kullanılması beklenen Gemiç Taş Mektepte restorasyona3 aydır ara verilmişti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu sürdürülen Gemiç Taş Mektep'te ödenek yokluğu nedeniyle ara verilen çalışmaların önümüzdeki günlerde yeniden başlatılacağı kaydedildi. Restorasyon ihalesini yürüten firmanın bu ay içinde yeniden çalışmalara başlaması bekleniyor.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder