Tasarruflu bir şekilde evi sıcak tutmayı sağlayacak püf noktaları

Kışa yaklaştığımız bugünlerde evinizi kışa hazırlamak ister misiniz? Havalar soğuduğunda evinizi sıcak tutmak için ihtiyacınız olan pratik bilgileri derledik.

31 Ekim 2019, Perşembe 14:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Radyatör bakımı

Radyatör bakımı

Kışa yaklaştığımız bugünlerde öncelikle radyatör bakımınızı ihmal etmeyin. Radyatörlerin havasını almanız gerekir. Radyatör anahtarı ile içinden kirli su akana kadar havasını alın. Kombiyi çalıştırın peteklerinizin hemen ısındığını hissedeceksiniz. 

Yıllık bakım mutlaka yaptırılmalı

Yıllık bakım mutlaka yaptırılmalı

Kombi baca çekiş kontrolü 6 ayda bir mutlaka yapılmalıdır. Kombinize her yıl mutlaka bir kez bakım yaptırmalısınız. Yıllık bakımda filtreler temizlenir, arıza varsa tespit edilir, sorun yaratabilecek durumlar varsa teknik servis tarafından giderilir. 

Tasarruf için kullanmadığımız petekleri kapatmak doğru mu?

Tasarruf için kullanmadığımız petekleri kapatmak doğru mu?

Kombiler devir daim yaparak evinizdeki petekleri ısıtmaktadır. Evinizdeki tüm odalarda peteklerin vanaları açık olmalı. Daha az kullandığınız bir oda varsa tamamen kapatmak yerine kısık tutabilirsiniz.

Tasarruf ederek evi sıcak tutmanın en iyi yolu en az 3 adet peteğin açık bırakılmasıdır. Peteği bu şekilde açık bırakırsanız en azından kısık bir şekilde kombi daha iyi devir daim yapar. 

Kombinin sürekli açılıp kapanması tüketimi etkiler mi?

Kombinin sürekli açılıp kapanması tüketimi etkiler mi?

Evinizin hem ısınmasını istiyor hem de tasarruf etmek istiyorsanız kombiyi sürekli açıp kapatmayın. Kombi kısa süreliğine de olsa kapatılıp yeniden açıldığında daha çok yakar. Çünkü, birinci kademede çalıştırıp kapattığınızda, yeniden açmak istediğinizde evinizin ısınması için yakıt sarfiyatı yapacaktır. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hobi sevenlere 19 farklı öneri