Tatilcilerin dönüş çilesi

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle memleketlerine giden ve bayramın son gününde dönüşe geçen tatilciler, sabah saatlerinden itibaren bazı bölgelerde yoğunluk oluşturdu

17 Haziran 2018, Pazar 19:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tatilcileri taşıyan araçlar, Kocaeli TEM otoyolunda sabah saatlerinden itibaren uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu. 

3 günlük tatilin son gününde araçlarıyla İstanbul yönünde dönüşe geçen tatilciler, öğle saatlerinde yoğunlaşmaya başlayan Kocaeli TEM geçişinde akşam saatlerinde ilerlemekte zorluk çekti.

Tatilciler Çanakkale feribot iskelesinde yaklaşık 1 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu. 

Özellikle trafik yoğunluğu olan Bursa’yı İstanbul, İzmir ile Eskişehir ve Ankara’ya bağlayan karayollarını havadan denetleyen ekipler, trafik yoğunluğunu ve kural ihlali yapan sürücüleri yer ekiplerine bildirdi.

Tekirdağ’dan İstanbul’a gidiş yolları araçlarla dolup taşarken, geliş yolları ise bomboş kaldı. Tatilcilerin yoğun dönüşleri nedeniyle yer yer maddi ve yaralanmalı kazalarda yaşandı. 

Muğla’da, Ramazan Bayramı’nın son gününde yaşanan dönüş çilesinde, saatte 110 bin aracın geçiş yaptığı Sakar Geçidi’nde trafik durma noktasına geldi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 'Baş dönmesi tek başına corona virüs belirtisi sayılabilir'