Tatildeymiş gibi hissettiren 10 gençlik filmi

Gençlik filmleri sinema tarihinin en çok 'tazelenmiş' hissettiren filmleridir. Tatile çıkmanın en belirgin hissi de 'tazelenmek' olduğu için gençlik filmleri insana her zaman iyi hisettirir. Bu sene tatile çıkamayanlar üzülmesin, zaten evdeyiz ve evde film izlemek için bolca vaktimiz var. İşte insana tatildeymiş gibi hissettiren 10 gençlik filmi!

14 Ağustos 2020, Cuma 15:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 On The Road (2010)

On The Road (2010)

Dean ve Sal Beat Kuşağı'nın birer portresi gibidirler. "Onu" bulmak için sürdürdükleri arayışları, ABD'yi baştan başa geçtikleri, çok yükseldikleri ve bir o kadar da dibe baktıkları uzun ve heyecanlı bir yolculuğa dönüşür... Beat kuşağının babası Jack Kerouac'ın, 1947’de gerçekleştirdiği ve 3 yıl süren uzun yolculuğunun Yolda adıyla romana dönüşmüş halinin sinema uyarlaması olan film, dönemin özgür ruhlu gençliğini beyazperdeye taşıma hedefinde.

 Little Miss Sunshine (2006)

Little Miss Sunshine (2006)

Hoover ailesi, uzaktan bakılırsa oldukça sıradan ve modern bir Amerikan ailesidir. Ancak birbirlerine taban tabana zıt üyeleriyle ve çatışmalarıyla aslında hiç de öyle değildir. Küçük, akıllı ancak şişman kızları Olive'in tüm hayali ülkenin öteki yakasında düzenlenecek bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan aile, bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecektir.


 Beautiful and Young (2013)

Beautiful and Young (2013)

Isabelle yaşıtları ve arkadaşlarından farklı olmayan, onlar gibi okul ve ev arasında sıradan bir hayat sürdüren onyedi yaşındaki bir genç kızdır. Annesi ve üvey babasıyla birlikte yaşadığı aile hayatında dile getirmediği sorunlarla ve çelişkiler yaşayan Isabelle, bu rutinlerden ve sıkıntılardan kurtulmanın yolunu önemsizce verdiği bir kararda bulur. Isabelle, ihtiyacı olmadığı halde, para karşılığında kendinden yaşça büyük adamlarla birlikte olmaya başlar. Başlarda önemsiz bir macera gibi görünen ancak zamanla vazgeçemediği bir takıntıya dönüşen bu durum, genç kızın cinselliği keşfetme ve hayatını bu şehvet üzerine kurmaya başlamasına neden olur.


 The Virgin Suicides (1999)

The Virgin Suicides (1999)

Bir grup çocuk, komşuları olan 13-17 arasında değişen 5 kızla dostlukları sayesinde hem kendi cinselliklerini, hem de kadınlığın gizemlerini keşfederler. Bu 5 genç çocuğun gözünden kızların ergenlik çağındaki hareketlerini, cinsel deneyimlerini anlamaya çalışıyoruz. Filmin Air şarkılarından oluşan soundtrack'i de müthiş.


 Love Rosie (2014)

Love Rosie (2014)

Rosie ve Alex 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olmuştur; bu yüzden aralarında aşka ve sevgili olmaya dair hiçbir ihtimal olmamıştır. Ama ne zaman olay sevgili seçimlerine gelse, birbirlerinin en büyük düşmanı olmuşlardır. 18 yaşında yapılan bir seçim, kaçırılan bir fırsat ise hayatlarını bambaşka yönlere sürükler. Ama aralarındaki bağ, kilometrelerce mesafeye, akıp giden zamana yenilmez. Bu arada hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler, boşanmalar da cabası… Birbirlerini yeniden bulduklarında ikinci bir şansları olacak mı yoksa her şey için çok mu geç kaldılar?


 Cafe Society (2016)

Cafe Society (2016)

Film Bronx’da doğan Bobby Dorfman'ın izinden giderek seyircilere heyecanlı bir hikaye vadediyor. Birbirinden ilginç bireylere sahip olan bir ailenin en küçük oğlu Bobby Dorfman yaşadığı hayattan bezmiş durumdadır. Dönemin en popüler film yıldızlarının menajerliğini yapan dayısı Phil'in yanına gitmek ailesinin kuyumcu dükkanında çalışmaktan çok daha cazip gelince gen adam soluğu Hollywood'ta alır. Phil’in ajansında çalışmaya başlayan Bobby, Hollywood’un skandal, dedikodu ve güzel kadınlarla dolu göz kamaştırıcı dünyasına ilk başlarda hayran kalsa da orada gerçekliğin bir hayli esnek bir şey olduğunu keşfedecektir. Bildiği acı ve aşk kavramlarının bir bir yıkılışını gören genç adam edindiği deneyimlerle zaman geçtikçe farklı bir adam olmaya başlar. Hollywood'un deneyimlerinden sonra New York'a dönen Bobby sıfırdan yeni bir hayata başlasa da geçmişin parıltılı ancak acılı izleri onu rahat bırakmayacaktır.


Weirdos (2016)

Weirdos (2016)

Weirdos, Nova Scotia'nın 1976 yılında geçiyor. Amerikan Binicilik yılının haftasonunu temel alan filmde, 15 yaşındaki Kit, babasıyla birlikte yaşamanın aşırı baskıcı olduğuna karar verir ve annesiyle birlikte yaşamak için ona doğru yola koyulur. Kız arkadaşı Alice'le birlikte yola çıkan Kit, bu yolculukta kendini ait hissedebileceği bir yer ararken, kendine dair çok önemli şeyleri keşfedecektir...

 American Honey (2016)

American Honey (2016)

Yaşadığı fakir ve zavallı hayattan bıkmış olan Star, karşısına bir anda çıkan Jack'in cazibesine kapılır. Kapı kapı dolaşıp magazin üyeliği satan bir grup evsiz gençin başındaki isimlerden olan Jack, Star'ı da bu hayata çeker. İçinde yaşadığı koşullardan Jack'e ve bu minibüse koşan Star'ı neyle karşılaşacağını bilmediği yepyeni bir hayat beklemektedir. Yönetmen ve senarist koltuğunda Andrea Arnold yer aldığı American Honey'nin başrollerinde Sasha Lane ve Shia LaBeouf yer alıyor.

 Heartstone (2016)

Heartstone (2016)

İzlanda'da ücra bir balıkçı köyü. Thor ve Christian'dan biri en iyi arkadaşına karşı yeni duygularını keşfederken diğeri ise bir kızın kalbini kazanmaya çalışır. Çalkantılı bir yaz geçirirler. Yaz sona erdiğinde, İzlanda'nın sert doğası haklarını geri aldığında, oyun alanından ayrılmanın ve yetişkinliğe adım atmanın zamanı gelir.


 The Spectacular Now (2013)

The Spectacular Now (2013)

Sıradan bir Amerikan banliyösünde geçen, bildik bir büyüme öyküsü gibi başlayan film, havuz partileri, araba gezintileri, popüler kız-oğlan gibi klişe sandığımız temaların içinde seyriciyi yanıltmayı başaran bir yapım. Yönetmenliğini James Ponsoldt’un üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Miles Teller, Shailene Woodley, Kyle Chandler gibi isimler yer alıyor…

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tom Ford'un favori 6 filmi