Tatlı yedikten sonra acıkmamak için ne yapmalıyız?

Pasta Şefi Didar Yanar, yüksek yağ oranı nedeniyle et yedikten sonra tüketilecek tatlı seçiminin önemli olduğunu belirtiyor. Buna göre yemekten sonra sizi bekleyen lezzetli ve bol kalorili, örneğin tam da Türk mutfağına yaraşır şerbetli bir bir tatlı varsa ne yapacağız? Veya et yemeğinden sonra ne tür bir tatlı seçmeli veya hızlıca acıkmamak için ne yapmalıyız? Şef Yanar'ın önerilerini okuyunca çok şaşıracaksınız.

27 Ekim 2021, Çarşamba 17:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özellikle şeker hastalarının et sonrası tatlı tüketimine daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirten Yanar, tüketilen tatlının kan şekerini hızlı ve kontrolsüz bir şekilde yükselteceğini söylüyor.

İşte bu nedenle kan şekerinin çok hızlı bir şekilde yükselmemesi için Şef Didar Yanar'ın bazı önerileri var.

Pasta şefi Didar Yanar, yüksek protein oranına sahip etlerden sonra hafif olan sütlü tatlıların yenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Etten sonra limon

Etten sonra limon

Şef Didar Yanar, etin kanserojen etkilerini azaltmak için et yemeğinden sonra limon tüketiminin faydalı olacağını belirtiyor ve konuyu şu şekilde açılıyor:

Limon önemli bir antioksidan olduğu için C vitamini açısından son derece güçlüdür. Etin kanserojen etkilerinin azalmasında büyük rol oynar.

Tatlıdan sonra sirke

Tatlıdan sonra sirke

Didar Yanar, sirkenin ise tatlı yedikten sonra tüketilebileceğini belirtiyor.

Tatlıdan sonra sirke tüketimi sirkenin içerdiği asetik asit antiglisemik etki gösterir ve gastrit boşalma dediğimiz mide boşalması süresini uzatır. Böylece tatlı tüketiminden sonra oluşan hızlı acıkma ve fazla yeme isteğinin önüne geçebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Patatesli kolay yemek tarifleri