Tavşanları kurtarmak için gitti, yüzlercesinin ölümüne neden oldu

Barcelona'da İngiliz bir vegan aktivist, Katalonya sınırlarında bulunan Gurb bölgesindeki çiftlikte yaşayan onlarca tavşanı kurtarmak istedi. Tavşanları serbest bırakmak isterken birçoğunun zarar görmesine de sebep olan Instagram fenomeni aktivist, çiftçilerin saldırısına uğradı.

09 Eylül 2019, Pazartesi 14:43 Son Güncelleme:
A A

'Mythical Mia' adlı Instagram fenomeni aktivist, Gurb bölgesindeki çiftlikte 16 tavşanı kurtardığını anlattı. Fakat İspanyol yetkililerin raporlarına göre kurtarıldığı söylenen birçok tavşanın henüz doğum yaptığı ve serbest kalan anne tavşanlar nedeniyle onlarca tavşanın annesiz kaldığı ortaya çıktı. 90'dan fazla tavşanın öldüğü tahmin ediliyor.

Çiftçilere ait çiftlikteki tavşanların zarar görmesine sebep olan aktivist deyim yerindeyse kaş yaparken göz çıkardı. Bu nedenle çiftçileri kızdıran ve çiftliğe beraber girdiği 15 arkadaşıyla beraber saldırıya uğrayan Mia, yaşadıklarını Instagram'da yayınladığı videoyla anlattı.

Takipçilerine bazı hayvanları çiftlikten canlı kurtardığını, çiftlikten çıktıktan sonraysa 1 saat boyunca 5 araç tarafından kovalandıklarını ve önlerinin kesildiğini aktaran Mia, aracına fırlatılan maddenin camı kırması nedeniyle kanlar içinde kaldı. O anları da yayınlayan Instagram fenomeni "Pencere yüzüme doğru patladı. Her yerde benim kanım vardı" dedi.

Çiftçiler, polis yardımıyla bölgeden çıkabilen kadını ve arkadaşlarını hırsızlıkla suçladı. Telef olan hayvanların yanı sıra serbest bırakılan tavşanların da bulunamadığı kaydedildi. Mia, telef olmasına sebep olduğu tavşanlarla ilgili konuşmazken kurtardığını iddia ettiği 16 tavşan içinse mutlu olduğunu söyledi.

Tavşanlar, Katalonya'nın bu bölgesinde en çok ticareti yapılan hayvanlar ve kötü şartlar altında yaşıyorlar. Bu nedenle hayvanseverler sık sık çiftlikleri hedef alıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...