Taylan Antalyalı'nın yedek kalmasına sebep olan sinsi sakatlık

Galatasaray'da sezonun tartışmasız en sürpriz ve en başarılı ismi Taylan Antalyalı. Sezon başında kimsenin tanımadığı Taylan, takımdaki orta saha eksikliği dolayısıyla Terim'in kararı neticesinde 6 numaraya evrilmişti. Müthiş bir performans gösteren Taylan son birkaç maçı sakatlık nedeniyle kaçırdı. O sakatlığın detayları ise ortaya çıktı.

02 Mart 2021, Salı 10:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'da sezonun en dikkat çeken ismi olan Taylan Antalyalı'nın Kasımpaşa, Alanyaspor ve Erzurumspor maçlarında yedek kalması kafaları karıştırdı. Taylan iyileşmesine rağmen ilk 11'de Etebo'nun oynaması çeşitli söylentileri getirse de, Fatih Terim'in neden bu kararı aldığı belli oldu.

Skorer'deki habere göre, Taylan'ın şu an pubis sakatlığı yaşadığı, sakatlığın başlangıç evresinde olmasından dolayı az süre verilerek riske edilmediği belirlendi. Sürekli kontrol altında tutulan Taylan'ın sağlık kurulundan olumlu rapor gelmesi durumunda yeniden 11'e döneceği öğrenildi.

Pubis futbolcular için en tehlikeli ve en sinsi sakatlıklardan birisi olarak kabul ediliyor. Kasık bölgesinde görülen aşırı zorlamaya dayalı sakatlıklarından biri olan pubiste uyluk iç yan kaslarının kasığa yapıştığı bölgede ağrı ile sakatlık hissedilir.

Bu bölgede hem karın kasları hem de uyluk iç yan kasları kasıkta pubis adı verilen kemiğe yapışırlar. Futbolcunun bu durumda oynaması durumunda sakatlığın boyutu artar ve çok daha tehlikeli bir durum alabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Arda Turan 9. galibiyete odaklandı: Olayın ciddiyetini kavrayın