Tayland'dan Facebook’a tehdit

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'ın Münih’te alışveriş yaparken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayılınca, Taylandlı yetkililer basını bu görüntüleri kaldırması konusunda uyardı.

16 Mayıs 2017, Salı 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Münih’te alışveriş yaparken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayılınca, Taylandlı yetkililer Facebook'u bu görüntüleri kaldırması konusunda uyardı.

Görüntülerde Kral Vajiralongkorn, sıradışı giyimi ve dövmeleriyle, bir kadınla birlikte Münih'te alışveriş yaparken görülüyor.

Taylandlı yetkililer bu görüntüler nedeniyle Facebook'u tehdit ederken, kaldırılmaması durumunda harekete geçeceklerini duyurdular.

Tayland basınına da sabah 10'a kadar süre veren yetkililer, bu süre içerisinde görüntülerin kaldırılmaması durumunda yaptırım uygulanacağını belirtti. Geçtiğimiz Temmuz ayında çekilen ve Tayland kanunlarına göre yasadışı olan görüntüler hala 131 internet sitesinde yayınlanıyor.

Tayland yasalarına göre, monarşiyi aşağılan görüntüleri paylaşanlar 15 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor.

40 milyar dolar serveti olduğuna inanılan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'a Münih'teki alışveriş sırasında Goi isimli sevgilisi eşlik etmişti. Daha önce yayınlanan bir diğer fotoğrafta Kral, düşük belli pantolonu, atleti ve dövmeleriyle kameralara yakalanmıştı.

O dönem prens konumundaki Maha Vajiralongkorn, Münih havalimanında bu halde görüntülenince Tayland'da büyük eleştiri toplamıştı

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuzey Kore tarafından inşa edilen yeni nükleer tesis uydudan görüntülendi